آشنایی با نرم افزار های پرکاربرد رشته برق

نرم افزارهای طراحی و شبیه سازی :

این دسته از نرم افزارها کمک بسیار بزرگی به مهندسان می کند. یک مهندس می تواند با استفاده از این نرم افزارهای مدارهای مورد نظر خود را طراحی کند و با استفاده از شبیه سازهای مختلف، مدار خود را در یک محیط بسیار نزدیک به محیط واقعی شبیه سازی کند. با این کار در زمان و هزینه صرفه جویی می شود و این صرفه جویی مهم ترین علت استفاده از اینگونه نرم افزارهاست.

آشنایی با نرم افزار های رشته برق

آشنایی با نرم افزار های رشته برق

نرم افزارهای طراحی برد چاپی:

برد مدار چاپی یا PCB همان بردی است که قطعات روی آن قرار می گیرد. تمام سیم کشی ها روی برد چاپ می شود و دیگر نیازی نیست که قطعات را با سیم به هم وصل کنیم. اینجاست که یک نرم افزار به کمک مهندس برق آمده و  او را در این راه یاری مینماید.

نرم افزارهای برنامه نویسی و کامپایلر:

قطعاتی مانند FPGA و میکروکنترلرها و یا FPAA نیازمند این هستند که برنامه ریزی شوند. بدین منظور نرم افزارهایی به موازات ساخت این قطعات ساخته شد که برنامه مورد نظر برای این قطعات را نوشت و آن ها در حافظه این قطعات پروگرام کرد.

معرفی چند نرم افزار پر کاربرد

نرم افزار OrCad یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین نرم افزار های رسم شماتیک، طراحی مدارهای الکترونیکی، شبیه سازی طرح الکترونیکی، طرح پشت فیبر مدار چاپی و طرح layout است.
برای مطالعه ادامه مقاله فوق فایل پیوست را دانلود کنید .
در صورتی که فایل ها و کتاب های آموزشی در زمینه ی نرم افزار های فوق لازم دارید می توانید از مجموعه آنچه یک مهندس برق بداند که در سایت موجود می باشد دانلود و استفاده کنید.
پسورد : skydoc.ir
    نام فایل : Electrical-Softwares
    حجم فایل : 3.6 MiB
    پسورد فایل : skydoc.ir
آذر ۲۰ام, ۱۳۹۲ | دسته : برق قدرت |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !