دانلود انمیشن آموزش طرز کار یک استارتر اتومبیل

آیا ته به حال فکر کرده اید وقتی با چرخاندن و نگه داشتن سوئیچ خودرو چه اتفاقاتی در موتور اتفاق می افتد که موتور روشن می شود ؟! در این انمیشن آموزشی که برای کاربران سایت اسکای داک قرار داده ایم به صورت تصویری با طرز کار یک استارتر آشنا خواهید شد. برای دانلود این آموزش تصویری با ما همراه باشید.

دانلود انمیشن آموزش طرز کار یک استارتر اتومبیل

دانلود انمیشن آموزش طرز کار یک استارتر اتومبیل

توضیحاتی مختصر در مورد استارت اتومبیل :

 

برای استارت زدن موتور ماشین نیاز هست که موتور در ابتدا مقداری سرعت داشته باشد بنابراین سوخت و هوا وارد سیلندر می شوند و فشرده می شوند ، استارت الکتریکی با به حرکت در آوردم محور خود ، چرخ دنده های کوک خودش را با چرخ دنده های بزرگ موتور درگیر می کند و این چرخش را ایجاد می کند.

معمولا استارت در پشت و کنار موتور نصب می شود ، استارت برای انجام کار خود به نیروی الکتریکی زیادی نیاز دارد که این نیرو به وسیله ی کابل از باتری تامین می شود .

سوییچ استارت برای خاموش و روشن کردن موتور استارت به سرعت انجام می شود تا جلوی صدمه دیدن قطعات را بگیرد ، هم چنین از سوییچ های معمولی استارت نمی توان استفاد کرد زیرا جریان برق زیادی باید از آن عبور کند ، در این سیستم تعدادی فنر بازگشتی وجود دارد که پس از روشن شدن احتراق موتور وظیفه دارند استارت را قطع کنند.

همچنین در داخل استارت چرخ دنده ای وجود دارد که پس از روشن شدن موتور و حرکت ماشین مانع از این میشود که موتور ماشین ، موتور استارت را به سرعت به حرکت درآورد و به آن اسیب برساند ، این چرخ دنده حالتی دارد که فقط در جهتی که استارت موتور را بچرخاند درگیر می شود.

 

 

  برای دانلود فیلم آموزشی در پایین بر روی دانلود کلیک نمایید .

 

   گرداوری توسط اسکای داک

 

 

    نام فایل : انمیشن طرز کار استارت خودرو
    حجم فایل : 1.4 MiB
    پسورد فایل : skydoc.ir
تیر ۲۴ام, ۱۳۹۴ | دسته : خودرو |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !