مقاله بررسی تلفات شبکه برق و روش های کاهش تلفات

همانطور که می دانید انتقال و توزیع برق در سرتا سر دنیا دارای تلفات می باشد و تا کنون خط انتقال بدون تلفات ساخته نشده ولی می توان با روش هایی این تلفات را تا حد ممکن کاهش داد و راندمان خطوط انتقال را افزایش داد. برای کاهش تلفات در خطوط انتقال و توزیع ابتدا باید با انواع تلفات آشنا شویم و برای هر کدام از این تلفات روش های مناسبی برای کاهش آنها اتخاذ کنیم . که در این مقاله به انواع تلفات در شبکه های برق و روش های کاهش این تلفات پرداخته شده است.

مقاله بررسی تلفات شبکه برق و روش های کاهش تلفات

مقاله بررسی تلفات شبکه برق و روش های کاهش تلفات

 

.

خلاصه ای از مقاله تلفات شبکه برق و روش های کاهش تلفات :

.

بالا رفتن قيمت انرژي، همچنين هزينه زياد ساخت و بهره برداري قطعات يدكي و سوخت نيروگاه ها لزوم صرفه جويي در انرژي، خصوصا كاهش تلفات و به حداقل رساندن پرت انرژي را مي طلبد.

بدين جهت بررسي تلفات در شبكه هاي برق كه شامل شبكه هاي انتقال، فوق توزيع، توزيع و پست هاي مربوطه مي باشد ضرورت داشته و لازم است كه روشهاي كاهش تلفات مورد توجه قرار گيرد تا پرت شبكه كاهش يافته و در نتيجه از سرمايه گذاري غير ضروري در اين زمينه جلوگيري به عمل آيد.

در اين مقاله بررسي تلفات در خطوط و پست هاي فوق توزيع به دو روش محاسبات مرحله اي و اندازه گيري عملي انجام گرفته و تلفات آنها كه ناشي از جريان هاي خزشي روي سطح مقره ها، كرونا، خطاهاي انازه گيري و ساير موارد ديگر مي باشد بدست آمده است.

در بررسي خطوط و پست هاي توزيع تلفات براي خطوط 20 كيلوولت و فشار ضعيف و همچنين پست هاي تبديل 20/0.4kv محاسبه شده و در پايان مقدار تقريبي تلفات در اين گونه خطوط بيان گرديده است.

.

.

    نام فایل : Talafat-shabakehaye-bargh SkyDoc IR
    حجم فایل : 184.5 KiB
    تعداد دانلود : 1145 بار
    پسورد فایل : skydoc.ir
ژانویه 13th, 2015 | دسته : برق قدرت |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر