دانلود مقاله كنترل موقعيت موتور القايي قفس سنجابي

موتورهای DC به طور گسترده در سطوحی که عملکرد سرعت متغیر نیاز است به کار می رود.چون شار و گشتاور آنها به سادگی می تواند با میدان و جریان آرمیچر کنترل شود . به ویژه ، موتور DC تحریک مستقل به طور عمده برای کاربردهایی که نیاز به پاسخ سریع و کارکرد پهار ربعی با عملکرد بالا در نزدیکی سرعت صفر دارد استفاده می شود.

کنترل موتورهای القایی

کنترل موتورهای القایی

موتور DC به خاطر وجود کمتاتور و جاروبک ها معایبی از قبیل به تعمیرات دوره ای محدودیت کار در شرایط سرعت و ولتاژ بالا و … دارند . این مشکلات با استفاده از از موتور های جریان متناوب که ساختمانی ساده و سخت دارند و بسیار اقتصادی اند قابل رفع می باشند . ابعاد کوچک آن در  در مقایسه با موتور های DC به موتورهای AC اجازه می دهد تا به طور کلی با مقادیر خروجی بالاتر به ازای جرم دوام کمتر طراحی شوند.

از میان سیستم های راه اندازی مختلف AC آآنهایی که شامل موتور قفسه ای می باشند مزیتی ویژه و عملی دارند . موتور قفسی ساده و و مقوم بوده و یکی از ارزانترین ماشین هایی است که در هر اندازه و توانی قابل دستیابی است.

تکنیک های کنترل برداری شامل ریزپردازنده های سریع به کارگیری درایورهای موتوره ای القایی و موتور سنکرون با عملکرد بالا در جاهایی که تنها درایو های موتور القایی و موتور سنکرون با عملکرد  بالا در جاهایی که تنها درایور DC سنتی در گذشته به کار برده می شوند.

 

برای مطالعه کامل مقاله فوق می توانید فایل پیوست را دانلود کنید

 

پسورد فایل : skydoc.ir

    نام فایل : Motor-elgaii(skydoc Ir)
    حجم فایل : 163.3 KiB
    تعداد دانلود : 401 بار
    پسورد فایل : skydoc.ir
سپتامبر 3rd, 2013 | دسته : برق قدرت، کنترل |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر