چطور یک راننده ی حرفه ای شویم ؟

همه افراد دوست دارند مهارت رانندگی ( دست فرمان ) خود را بهبود بخشند که این کار جز تمرین و تمرکز به دست نخواهد آمد . بنابراین هر کس که در تلاش برای بهبود مهارت رانندگی خود می باشد مورد احترام است . حتی رانندگان حرفه ای که چندین جایزه دارند هیچ وقت ادعای بهترین راننده را ندارند و همیشه در حال تمرین برای بهبودی مهارت خود هستند . پس برای اینکه بخواهید یک راننده ی حرفه ای شوید فقط و فقط به تمرین و تکرار نیاز دارید.

فقط نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که بدانید با اینکه یوزپلنگ سریعترین و پرسرعت ترین حیوان زمین است ولی تا موقعی ای که نیاز نباشد با سرعت بالا نمی دود . پس در یاد داشته باشید که تا موقعی ای که مجبور نیستید بیخود از مهارت های خود استفاده نکنید و در معرض نمایش دیگران نزارید.

آموزش رانندگی حرفه ای

آموزش رانندگی حرفه ای

نکته اول :

یک مکان مناسب برای اینکار پیدا کنید . کوچه ی خلوت – خیابان خلوت – جاده های متروکه – یا فرودگاه های متروکه و یا پارکینگ های بزرگ که مکان مناسبی برای تمرین و تکرار هستند.

نکته دوم :

در رانندگی و تمرین فقط بر روی رانندگی خودتان تمرکز نکنید . علاوه بر تمرکز بر روی رانندگی ، شرایط محیطی ، جوی و شرایط اتومبیل مانند قدرت ، شتاب ، سرعت در دور ها و دنده های مختلف ، قدرت ترمز اتومبیل و … را نیز مد نظر داشته باشید.

نکته سوم :

در صورتی که امکان آن وجود دارد با اتومبیل های مختلف در شرایط مختلف رانندگی کنید تا به قول معروف دستتان به ماشین و فرمان بخوابد. و در صورتی که ماشینی دیگر به دستتان افتاد بتوانید رانندگی کنید و رانندگیتان مختص به ماشین خاصی نباشد.

نکته چهارم :

خودتان را در شرایط مختلف فرض کنید و به آنها فکر کنید به عنوان مثال سرعت بالا ، جاده لغزنده و یا در حال تعقیب هستید.

نکته پنجم :

از ترمز دستی در شرایط مختلف استفاده کنید و این را بدانید که ترمز دستی فقط برای نمایش نیست . با استفاده از ترمز دستی حرکاتی را تمرین کنید به عنوان مثال در کاستن سریع سرعت بسیار کاربرد دارد به شرط استفاده صحیح از آن.

نکته ششم :

برای ایستادن در کمترین مسافت تمرین کنید و در صورتی که اتومبیلتان به ترمز ABS مجهز است آن را غیر فعال کنید.

نکته آخر :

قبل از حرکت ترمز خود را چک کنید و برای تمرین مثل پارک دوبل و … از کسی خجالت نکشید.

و به خاطر بسپارید تنها راه موفقیت فقط فقط تمرین و تمرکز بر روی آن است.

مطالب دیگر در مورد خودرو :

آموزش صحیح شستشوی خودرو فقط با ۴ سطل آب

روشی برای جلوگیری از بخار گرفتن شیشه اتومبیل

انمیشن یک موتور خودرو چه طور کار می کند؟

۱۰ اشتباه مهم که در رانندگی انجام می دهیم

آموزش پیدا کردن تاریخ تولید تایر خودرو

شهریور ۴ام, ۱۳۹۲ | دسته : خودرو |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !