آموزش صحیح شستشوی خودرو فقط با ۴ سطل آب

امروز که قصد دارم این مطلب آموزشی رو روی سایت قرار دهم با بحران آب روبه رو هستیم و شاید با این وضعیتی که سر آب های زیر زمینی می آوریم تا چند سال دیگر که زیاد دور نیست آبی برای خوردن نخواهیم داشت. به همین خاطر امروز تصمیم گرفتم مقاله ای آماده کنم و وظیفه خودم را نسبت به آیندگان رو ادا کنم و این بحران آب را تا چند سال بیشتر به تعویق بندازم.البته کار من فقط ترجمه ی این مطلب از سایت خارجی و گذاشتن اون روی سایت هست اما کار اصلی برعهده ی شما دوست داران محیط زیست هست که به اون عمل کنید و اینو به دیگران آموزش دهید.

آموزش شستن ماشین

آموزش شستن ماشین

همانطور هم که دوستان می دونن هرکسی به پاکیزگی علاقه داره و همیشه سعی می کنیم ماشینمان هم پاکیزه باشد. اما به دلیل اینکه در اکثر کشورمان جو ثابتی وجود ندارد شستشوی اتومبیل کار بیهوده ای است و در کوتاه مدت شاهد کثیفی دوباره اتومبیل خود خواهیم شد.

امروز با این مطلب آموزشی که می خوام برای دوستان و کاربران عزیز قرار بدم مربوط به آموزش صحیح شستشوی اتومبیل با ۴ سطل آب می باشد که با این کار سالانه رقم بسیار بزرگی از آب به هدر نخواهد رفت.

 

خوب دیگه سرتون رو درد نیارم بریم سر آموزش.

 

گام اول :

سعی کنید وقتی که برای شستن اتومبیل اختصاص می دهید صبح زود باشد یا عصر .چون با این کار آب زیادی بخار نخواهد شد و نیاز بیشتر به آب هم نخواهد بود و در صورتی هم که قصد دارید در ساعات گرم روز اتومبیلتان را بشویید می توانید اتومبیلتان را در سایه پارک کنید.

همچنین در صورت امکان بهتر است اتومبیلتان را نزدیک چمن پارک کنید که آب مصرفیتان وارد چمن شود . با این کار با یک تیر دو نشان می زنید هم تمیزی اتومبیل هم آبیاری چمن.

 

گام دوم :

سطل اول آب را پر کنید و یک قوطی کوچک مثل لیوان یک بار مصرف یا قوطی بستنی را داخل آن بندازید .سپس اسفنج را داخل آب خیس کرده و دور تا دور اتومبلتان از بالا به پایین بکشید با این کار گردو غبار موجود رو اتومبیل تمیز خواهد شد .مکان هایی هم که کثیفی بیشتر است اسفنج را چند بار بکشید . توجه کنید که در این مرحله مواد شوینده به آب اضافه نکنید.

 

گام سوم :

در این مرحله آبی را که در سطل باقی مانده روی اتومبیلتان خالی کنید در این مرحله اتومبیلتان نیمه تمیز شده. و تا کنون فقط یک سطل آب مصرف کرده اید . نگران نباشید فعلا ۳ سطل هم آب داریم.

 

گام چهارم :

در گام چهارم سطل دوم آب را بیاورید و مقداری از آب سطل دوم را در داخل قوطی کوچکی که در مرحله قبل اشاره کردم بریزید و در داخل آن قوطی کوپک هم دو قاشق سوپ خوری مواد شوینده بریزید.توجه کنید که زیاد مواد شوینده نریزید چون به آب بیشتری برای تمیز کردن آن لازم است. و همچنین بهتر است از مواد شوینده حافظ محیط زیست استفاده کنید که به چمن ها و درختانتان آسیب نزند.

 

گام پنجم :

با کفی که در قوطی کوچک درست کرده اید کم کم روی اسفنج بریزید و از بالا به پایین اتومبیل خود را تمیز کنید جاهایی که لکه وجود دارد را در این مرحله تمیز کنید. سپس که کفی که درست کرده بودید تمام شد بار دیگر به آن آب اضافه کنید و دوباره روی اتومبیل تان بکشید.

 

گام ششم :

در این مرحله با آبی که در سطل دوم دارید با اسفنج اتومبلتان را از بالا به پایین بشورید طوری که دیگر لکه یا کثیفی روی اتومبیلتان نماند . در صورتی که این مرحله را به صورت دقیق انجام دهید نیمی از آبتان اضافه خواهد ماند.

 

گام هفتم :در این مرحله اسفنجتان را داخل آب سطل سوم تمیز بشورید و آن را کنار بگزارید. سپس آب سطل سوم را داخل آفتابه بریزید و آن را دور تا دور ماشینتان از بالا به پایین آبکشی کنید. در این مرحله اتومبلتان عاری از هرنوع آلودگی و کف خواهد بود

 

گام هشتم :در این مرحله آب سطل آخر یا چهارم را هم داخل آفتابه بریزید و با دقت آب را از بالا به طرف پایین بریزید سپس بلافاصله بعد از اتمام آب سطل چهارم اتومبیلتان را با دستمال مخصوص و تمیز خشک کنید. و در صورتی که مایل بودید می توانید پولیش بزنید.

 

چند نکته مهم :

اول اینکه در صورتی که اینکار را چندین بار امتحان کنید بسیار حرفه ای خواهید شد و این مراحل را کمتر از ۵ دقیقه انجام خواهید داد و نتیجه ی کارتان هم نسبت به دفعات اول بسیار بهتر خواهد شد

نکته دوم اینکه شستشوی اتومبیل را به کودکان نسپارید چون کودکان آب بازی را دوست دارند و از آب بیشتری برای شست شو استفاده می کنند.

نکته سوم هم به جای سطل آب از شینگ هایی که قابلیت قطع و وصل آب را دارند استفاده کنید. چون شیلنگ های معمولی وقت بیشتری نیاز دارد تا آب را منترل کرد و آب بیشتری به هدر خواهد رفت.

 

کار تمام شد امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره و در صورتی هم که به خودرو و رانندگی علاقه دارید می تونید از مطالب زیر هم استفاده کنید

روشی برای جلوگیری از بخار گرفتن شیشه اتومبیل

آموزش خرید اتومبیل دست دوم

آموزش شستن یک ماشین مشکی

و کلی مطالب دیگر که میتونید با مراجعه به قسمت خودرو اونها رو مطالعه کنید .

 

 اسکای داک

 

مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ | دسته : خودرو |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !