آموزش تصویری تست سرعت اینترنت

آیا تا حالا شده بخواهید سرعت اینترنت خودتان را اندازه گیری کنید و ببنید سرعت اینترنت شما که در عمل دریافت می کنید با سرویس که شرکت ارائه دهنده ی  برابر است یا کمتر می باشد.

سایتی که قصد داریم با آن سرعت اینترنت خودمان را تست کنیم سایت speedtest.net می باشد که یکی از بهترین سایت های تست کننده ی سرعت اینترنت می باشد.

پس با ما همراه شوید تا سرعت اینترنتتان را اندازه گیری کنید.

how to test speed net

how to test speed net

 

قدم اول : ابتدا وارد سایت زیر شوید.

سایت تست سرعت

سایت تست سرعت

 

 

قدم دوم : منتظر شوید تا سایت به صورت کامل بارگزاری شود . بعد از اتمام بارگزاری با صفحه ای مانند شکل زیر مواجه خواهید شد. حال روی گزینه BEGIN TEST کلیک کنید و منتظر شوید مدت زمان پینگ ، سرعت دانلود و سرعت آپلودتان را اندازه گیری کند.

تست سرعت اینترنت 1

تست سرعت اینترنت ۱

نکته اول : در هنگام تست سرعت همه نرم افزارهایی که از اینترنت استفاده می کنند را ببندید . مثل یاهو مسنجر ، تب های اضافی در فایرفاکس و چک کنید که ویروس گشتات در حال آپدیت نمی باشد . چون باعث می شود سرعت اینترنتتان کمتر از مفدار واقعی نشان داده شود.

نکته دوم : در صورتی که از PROXY یا VPN یا چیز های دیگر استفاده می کنید از آنها هم خارج شوید .

قدم سوم : بعد از پایان مراحل اندازه گیری سرعت صفحه ای مانند زیر برایتان باز می شود که نتایج اندازه گیری را برای شما نمایش میدهد.

PING : مدت زمانی را که طول می کشد سرور به شما پاسخ دهد را پینگ می گویند و هر چقدر این زمان کمتر باشد بهتر است.

DOWNLOAD SPEED : سرعت دانلود رو شما را به مگابیت بر ثانیه نمایش می دهد که برای تبدیل آن به کیلوبیت بر ثانیه مقدار نمایش داده شده را ضرب در ۱۰۲۴ می کنیم.

نکته : توجه کنید که هنگام دانلود با دانلود منیجر مقداری که در قسمت سرعت نمایش داده می شود خیلی کمتر از این مقدار می باشد دلیل آن این می باشد که مقدار نمایش داده شده در این سایت بر حسب بیت بر ثانیه می باشد اما دانلود منیجر بر حسب بایت بر ثانیه نمایش می دهد به عنوان مثال :

اگر در سایت سرعت ۱ مگابیت نمایش داده شود آن را ضربدر ۱۰۲۴ می کنیم تا به کیلوبایت به دست آید که حاصل ۱۰۲۴ کیلوبایت می شود و سپس این مقدار را نیز تقسیم بر ۸ می کنیم تا به کیلو بایت به دست آید  حاصل کل ۱۲۸ کییلوبایت به دست می آید در نتیجه دانلود منیجر سرعت دانلود شما را ۱۲۸ کیلوبایت بر ثانیه نمایش خواهد داد.

UPLOAD SPEED : سرعت آپلود شما یعنی سرعت انتقال فایل از روی سیستم شما به روی اینترنت را نمایش می دهد . که برای تبدیل این مقادیر به کیلو بایت از روش بالا باید استفاده کرد.

تست سرعت اینترنت 2

تست سرعت اینترنت ۲

مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ | دسته : عمومی |

نظرات دیگران در مورد این مطلب :
سعید پوردلیر :

سرعتت که خیلی کمه. من خیلی بیشتر گرفتم.

دوستعلی وند :

سلام
ممنون از راهنمایی شما
عالی بود … عالی

bbs :

ممنون جیگر .اگه راهنمایی سایت speedtest را کامل کنید عالی می شود.i love you


افزودن نظر:



مهندس +1 یادت نره !