آموزش خرید اتومبیل دست دوم

از آموزش هایی که در زمینه خودرو امروز بزای کاربران محترم آماده کردیم مربوط به خرید خودروی دست دوم می باشد.

همانطور که می دانید برای خرید اتومبیل دست دوم باید به نکاتی بسیار مهم توجه کنیم تا پس از خرید پشیمان و نامید نشوید.

که در زیر با این نکات مهم آشنا خواهید شد پس با ما همراه شوید.

راهنمای خرید اتومبیل کارکرده

راهنمای خرید اتومبیل کارکرده

۱٫از جاهای مختلف آگهی های فروش خودرو را دنبال کنید مثل سایت های آنلاین ، تبلیغات موجود در روزنامه ها و از بنگاه های معاملاتی موجود در شهر خود و یا شهر های و استان های مجاور.

 

۲٫ ویژگی هایی را که می خواهید اتومبییل مورد نظرتان داشته باشد را یاداشت کنید. مثل کیلومتر مصرفی ، سال تولید خودرو و … .

 

۳٫با فروشنده های اتومبیل های مورد نظرتان تان قرار ملاقات بگذارید و دوستانی که در زمینه اتومبیل و خودرو مهارت دارند  را به همراه خود ببرید. برای اینکه ویژگی های گفته شده فروشند و یا دوستانتان از یادتان نرود می توانید آنها را به صورت کامل یاداشت کنید.

 

۴٫در مورد مراقبت های خودرو از فروشنده ی قبلی بپرسید و یا اینکه این ماشین از اول دست وی بوده یا از فرد دیگری گرفته و همچنین در مورد مالک های قدیمی خودرو اطلاعاتی جمع کنید.

 

۵٫ببینید تصادفات و صدماتی که به اتومبیل وارد شده است. می توانید از  فروشنده خودرو سوال کنید و در صورتی که فروشنده با شما صادق نیست از اهل فن برای پیدا کردن پاسخ  سؤلات خود استفاده کنید

 

۶٫ماشین را امتحان کنید.اتومبیل را  به آزاد راه ببرید، شتاب صفر تا صد آن را ۲-۱ بار امتحان کنید تا ببینید قدرت اتومبیل چقدر است و آیا مشکلی دارد یا نه؟. نیش ترمز بزنید و  ببینید آیا عملکرد ترمز ها مورد قبول است یا نه ؟ تمامی چراغ ها، چراغ ترمز، نور بالا، نور پایین، چراغ خطر(ترمز)،چراغ دنده عقب ، مه شکن، راهنماها، برف پاک کن، رادیو، بخاری، کولر و پنکه را روشن کنید و از دوست تان بخواهید چراغ ها را کنترل کند. درها، پنجره ها و بوق را امتحان کنید. به تایر های اتومبیل دقت کنید  که آیا آج خوبی دارند یا نه؟ چون لخرید تایر نو چند صد هزار تومانی خرج برایتان خواهد داشت.

 

۷٫وقتی اتومبیل مورد نظرتان را یافتید، آن را به یک مکانیکی برده و چک کنید که اتومبیل چه تعمیراتی داشته و آیا موتور اتومبیل باز شده یا نه؟ در صورتی که مکانیکی آشنا داشته باشید بسیار بهتر است.

نکته ۳ :شماره شناسایی اتومبیل را با شماره ی روی داشبورد در زیر کاپوت یا کناره در و نیز برگه ی صورت معامله مطابقت دهید. در صورت عدم تطابق شماره های مورد نظر نشان دهنده ی دزدی بودن قطعات اتومبیل و یا خود اتومبیل است.

خرید اتومبیل

خرید اتومبیل

۸٫بعد از اینکه  سر قیمتی اتومبیل به نتیجه رسیدید فرم های لازم از جمله صورت معامله و سند اتومبیل ، کارت سوخت ، کارت معاینه فنی را تحویل بگیرید.

 

نکته ۲ : در صورتی که دیدید فروشنده ای در فروش بسیار عجله می کند از وی دوری کنید چون معلوم نیست چه ماشینی را می خواهد به شما قالب کند.( به هیچ وجه برای خرید عجله نکنید نکنید)

نکته ۳ : در صورتی که فروشنده سند اتومبیل را تحویل نمی دهد، یعنی قسط اتومبیل را پرداخت نکرده است. همراه فروشنده ماشین به بانک رفته و بدهی را صفر کنید. بدون سند اتومبیل شما ثبت نخواهد شد

 

منبع مطلب : اسکای داک

مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ | دسته : خودرو |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !