دانلود مقاله آشنایی با خطوط کمپکت با لینک مستقیم

در مقاله آموزشی که امروز بر روی سایت قرار گرفته به بحث کمپکت سازی خطوط انتقال نیرو پرداخته می شود . کامپکت سازی خطوط انتقال نیرو به مجموعه فعالیت و روش هایی گفته می شود که با تغییر جزئی در دکل ها بتوان چندین خط انتقال بیشتر به شبکه اضافه نمود بدون اینکه دکل های جدیدی برای این کار نصب شود . که در ادامه و در این مقاله به طور کامل به کامپکت سازی خطوط انتقال نیرو به طور مفصل پرداخته شده است.

 

مقاله آشنایی با خطوط کمپکت

مقاله آشنایی با خطوط کمپکت

.

خلاصه مقاله آشنایی با خطوط کمپکت :

.

خطوط انتقال كمپكت به پايه ها يا برجهاي خاص اطلاق نمي شود، بلكه بر حسب اينكه هدف از كمپكت سازي چه باشد، مي توان روش هاي مختلفي را بكار گرفت.

به عبارت ديگر پهناي برج يا فاصله فازهاي كناري كه عملا در محاسبه عرض باند عبور دخالت دارند، بر حسب اينكه خطوط انتقالي معمولي يا خيلي كمپكت باشند مي تواند در محدوده وسيعي تغيير نمايد، بنابراين خطوط كمپكت مي تواند از انواع مختلفي تشكيل گردد كه بر حسب شرايط جغرافيايي و جوي منطقه و ساير پاراكترهاي فني و اقتصادي مي تواند تغيير نمايد.

از انجا كه لازمه كمپكت سازي خطوط انتقال ، بكارگيري طرح هاي ويژه و در برخي موارد استفاده از تجهيزات اضافي است،

لذا ممكن است در برخي موارد سرمايه گذاري لازم جهت احداث انها در مقايسه با خطوط انتقال معمولي افزايش يابد،

اما اگردر محاسبات اقتصادي قيمت زمين نيز منظور گردد، در اغلب موارد بكارگيري خطوط انتقال كمپكت ضمن دارا بودن مزيت هاي فني، توجيه اقتصادي نيز خواهد داشت.

خطوط انتقال نيروي كمپكت ضمن اينكه داراي باند عبور كمتري هستند، از نظر الكتريكي نيز داراي برتريهاي زيادي نسبت به خطوط ساده مي باشند كه در اين مقاله به انها پرداخته ميشود.

.

.

نام مقاله :

آشنایی با خطوط کمپکت

.

تعداد صفحات مقاله :

6 صفحه

.

قیمت :

رایگان

.

    نام فایل : Khotote-enteghal-compact SkyDoc IR
    حجم فایل : 87.6 KiB
    تعداد دانلود : 276 بار
    پسورد فایل : skydoc.ir
دسامبر 15th, 2014 | دسته : برق قدرت |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر