آموزش تصویری نرم افزار AVR Studio و AVR-GCC

همانطور که می دانید از نرم افزار های مختلفی برای برنامه نویسی میکروکنترلر های AVR از قبیل بسکام ، کدویژن و … استفاده می شود . اما یکی از نرم افزار های قدرتمند برای برنامه نویسی میکروکنترلر های AVR نرم افزار AVR Studio  می باشد که قدرت بسیار بالایی در تولید کدهای HEX را دارا می باشد و نسبت به نرم افزار کدویژن داران امکانات بیشتری می باشد . همچنین نرم افزار AVR Studio  قابل نصب بر روی ویندوز می باشد که اگر بخواهید از این نرم افزار روی لینوکس استفاده کنید باید نرم افزار AVR-GCC را نصب کنید .

آموزش تصویری نرم افزار AVR Studio و AVR-GCC

آموزش تصویری نرم افزار AVR Studio و AVR-GCC

.

توضیحی خلاصه وار از نرم افزار AVR Studio و AVR-GCC  :

.

AVR GCC یک نرم افزار open source تحت لینوکس است که با کامپایلر GNU کدهای C را به زبان میکروکنترلرهای AVR ترجمه می کند (از پروژه GNU لینوکس) که نسخه WINDOWS آن WIN AVR نام دارد .

مزیت استفاده از این نرم افزار قدرت آن در تولید کد hex مناسب و نیز اهمیت این مطلب است که avr studio توسط شرکتی تولید می شود که میکروچیپ ها ی avrرا نیز تولید می کند ،

پس ضریب اطمینان آن در شبیه سازی خیلی بالاست و هم چنین کامپایلر این برنامه است که همان کامپایلر عمومی لینوکس (global c compiler) است که در  avrgcc استفاده می شود .

بنابراین اگر مشتاقید از موهبت نرم افزارهای متن بازی چون لینوکس بی نصیب نمانید و وقت و حوصله کافی برای یادگیری لینوکس ندارید فرصت خوبی است تا AVR STUDIO را امتحان کنید .

.

.

گرداوری توسط اسکای داک

.

    نام فایل : E Micro AVR AVR-GCC SkyDoc IR
    حجم فایل : 356.2 KiB
    تعداد دانلود : 858 بار
    پسورد فایل : skydoc.ir
نوامبر 26th, 2014 | دسته : الکترونیک |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 دانلود پروژه و پایان نامه