دانلود مقاله آموزشی حفاظت دیجیتال با لینک مستقیم

با توجه به اینکه دستگاه های مورد استفاده در تجهیزات برق دارای قیمت های بسیار بالایی می باشد نیاز است که از این وسایل و قطعات در برابر خطاهای شبکه از قبیل ولتاژ اضافی ، اتصال کوتاه و … محافطت شوند که این در این مقاله به آموزش روش های حفاظت دیجیتال پرداخته شده است .
برای بدست آوردن اطلاعات سیستم قدرت رله حفاظت عددی نمونه های منظمی از ولتاژ ثانویه و یا جریان ثانویه اعمالی به آن را می گیرد. این فرایند تحت عنوان تبدیل آنالوگ به دیجیتال خوانده می شود و به وسیله سخت افزار خاصی انجام می پذیرد.

دانلود مقاله آموزشی حفاظت دیجیتال با لینک مستقیم

دانلود مقاله آموزشی حفاظت دیجیتال با لینک مستقیم

 

 .
آشنایی کوتاه با رله های حفاظتی :

.

رله ها یا تجهیزات حفاظتی، دستگاه‌هایی هستند که با قطع مدار و بازکردن کلیدهای قدرت، کار حفظ  کالاها و دستگاه‌های سیستم توان در برابر آسیب و اتصالیها انجام می‌دهند. پیش از اینکه کلید توان بتواند باز شود، سیم پیچی کنشگر آن باید روشن شود این روشن شدن از سوی رله ها انجام می‌پذیرد.

رله به دستگاهی گفته می‌شود که در پی دگرگونی اندازه برقی مانند ولت و گردش و یا اندازه فیزیکی مانند دما و جابجایی روغن (در رله بوخهولتس) برانگیخته شده و مایه به کار افتادن دستگاههای دیگر و در پایان بازشدن چرخه از سوی کلید توان (در سیستم تولید وانتفال و پخش) یا دژنکتور می‌گردد.

بنابراین از سوی رله قسمت معیوب از شبکه جدا سازی شده و مانع از آن می‌شود که دیگر بخشهای سالم شبکه همچنان به کار خود ادامه دهند و پایداری و استواری شبکه به همان حالت پیشین نگهداشته شود. کالاها و دستگاهها در برابر آسیب و اتصالی‌ها پناه داده شده و اندازه آسیب‌های درونی به آنها محدود می گردد.

.

گرداوری توسط اسکای داک

.

برای دانلود مقاله کلیک کنید .

    نام فایل : Electronic 31 Hefazat Digital SkyDoc IR
    حجم فایل : 1.1 MiB
    تعداد دانلود : 348 بار
    پسورد فایل : skydoc.ir
نوامبر 19th, 2014 | دسته : برق قدرت |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر