آموزش تصویری خاموش کردن سیستم ESP در محصولات تویوتا و لکسوس

در فیلم آموزشی ای که امروز بر روی سایت قرار داده ایم روش غیر فعال کردن سیستم ESP بر روی محصولات تویوتا و لکسوس که دکمه غیرفعال کردن سیستم ESP را ندارند را برایتان آموزش خواهیم داد . البته برای غیر فعال کردن سیستم ESP محصولات تویوتا و لکسوس روش های مختلفی که اصولی نیستند نیز از قبیل غیر فعال کردن از طریق جعبه فیوز یا سیستم دیاگ و … پیشنهاد می شود که هیچ کدام اصولی نیستند . ولی آموزشی که اکنون روی سایت قرار گرفته می توانید  سیستم ESP را از داخل خودرو و در عرض 1 دقیقه و یا کمتر غیر فعال کنید.

این فیلم آموزشی توسط آقای محمد مهدی تفضلی تهیه شده و این روشی که ایشون برای شما آموزش میدن حتی تو کاتالوگ ماشین های تویوتا و لکسوس هم موجود نیست.

آموزش تصویری خاموش کردن سیستم ESP در محصولات تویوتا و لکسوس

آموزش تصویری خاموش کردن سیستم ESP در محصولات تویوتا و لکسوس

 

 قبل از اینکه فیلم آموزشی رو براتون قرار بدم می خوام شما رو با سیستم ESP آشنا کنم .

.

در حقیقت ESP مخفف Electronic Stability Program است که برای بالابردن پایداری خودرو رو آن نصب می‌شود.
این تکنولوژی زمانی که متوجه می‌شود کنترل از دست راننده خارج شده سعی می‌کند با کنترل کردن فرمان و در بعضی موارد ترمزها و حتی کم کردن نیروی پیشرانه، کنترل از دست رفته خودرو را برگرداند و به راننده کمک کند مسیر خود را به راحتی و بدون لغزش طی کند.

جالب است بدانید که بر اساس تحقیقی که صورت گرفته، با استفاده از سیستم ESP، یک سوم از تصادف‌ها کاسته می‌شود که نشان‌دهنده اهمیت این سیستم در کنترل و امنیت خودرو است.

.
اگر بخواهیم بطور خلاصه بگوییم که این سیستم چطور کار می‌کند،

باید گفت که سیستم ESP به صورت مداوم در حال بررسی وضعیت رانندگی هنگام حرکت خودرو است و کنترل می‌کند که آیا خودرو به همان سمتی می‌رود که راننده قصد دارد یا خیر!

به طور مثال اگر خودرویی روی یخ در حال لیز خوردن باشد و راننده نتواند به سمتی که قصد دارد بپیچد، این سیستم وارد کنترل شده و به کمک ترمزهای جداگانه برای هر چرخ و کنترل فرمان و گشتاور پیشرانه، سعی می‌کند تا خودرو را به سمتی که راننده قصد دارد، هدایت کند.

البته این سیستم می‌تواند روی هر سطحی اعم از خشک و یا یخ‌زده کار کند و عملکرد آن به لیز خوردن روی جاده‌های خیس منتهی نمی‌شود.

.
سیستم‌های ESP ای که امروزه روی خودروها نصب می‌شوند بسیار پیشرفته می‌باشند و شاید آنقدر خوب عمل کنند که بدون اینکه راننده متوجه شود، کنترل خودرو را حفظ کند و راننده احساس کند که خودش چنین مهارتی در رانندگی دارد!

.
جالب است بدانید که این سیستم در کمپانی‌های مختلف، نام‌های مختلفی دارد. به طور مثال آفارومئو به آن VDC، ب‌ام‌و به آن DSC، فراری به آن CST و لکسوس به آن VDIM می‌گوید اما همگی آن‌ها در مفهوم، کار ESP را کرده و به پایداری خودرو در شرایط مختلف کمک می‌کنند.

.

.

برای دانلود فیلم آموزشی روی لینک زیر کلیک کنید.

گرداوری توسط اسکای داک

 

    نام فایل : Disable ESP SkyDoc IR
    حجم فایل : 1.3 MiB
    تعداد دانلود : 473 بار
    پسورد فایل : skydoc.ir
اکتبر 20th, 2014 | دسته : خودرو |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر