دانلود طرح توجیهی تولید لنت ترمز خودرو

نام طرح توجیهی : طرح تولید لنت ترمز

ظرفیت پیشنهادی برای طرح : 500 هزار دست و یا 700 تن در سال

موارد کاربرد : لنت انواع خودرو های سبک و سنگین

 مواد اولیه مورد نیاز : اﻟﻴــﺎف ﺁهــﻦ  ,  رزﻳــﻦ ﻓﻨﻮﻟﻴــﮏ , اﻟﻴــﺎف ﺳـــﻠﻮﻟﺰي , ﮔﺮاﻓﻴـــﺖ , ﺑﺎرﻳـــﺖ , ﮐﺮﺑﻨـــﺎت ﮐﻠﺴﻴﻢ  ,  اﮐﺴﻴﺪ ﺁهﻦ ﻗﺮﻣﺰ , ﭘﻮدرﺑﺮﻧﺞ , پودرﭘﻼ ﺳﺘﻴﮏ ,  ﭼﺴﺐ ,ﮐﻔﺸﮏ آهنی , ﺑﺴﺘﻪ ﮐﺎرﺗﻦ ﺑﻨﺪي .

دانلود طرح توجیهی تولید لنت ترمز خودرو

دانلود طرح توجیهی تولید لنت ترمز خودرو

طرز کار ترمز هیدرولیک بطور ساده و مقدماتی :

.

زمانی که راننده بوسیله پای خود پدال ترمز را فشار می دهد، پدال ترمز مانند یک اهرم عمل کرده و نیروی پای راننده را طبق قوانین حاکم بر اهرمها چند برابر می کند . این نیروی تولید شده باعث جلورفتن پیستونها در سیلندر اصلی ترمز می شود. میله ای که از پدال به پیستونها در سیلندر اصلی وصل می شود، از بوستر ترمز می گذرد. بوستر با استفاده از خلا تولیدی موتور اتومبیل، نیروی وارده به پیستونها را باز هم چند برابر می کند. پیستونها در سیلندر اصلی ، روغن ترمز را تحت فشار قرار می دهند.

این فشار بوسیله لوله های فولادی رابط که در مقابل فشارهای جانبی بسیار مقاوم هستند، به سمت سیلندر چرخها رانده می شودو باعث جابجایی پیستون داخل سیلندر چرخ می شود. پیستون نیز فشار رابه لنتهای ترمز منتقل کرده و لنتها را به دیسک می چسباند. واضح است که این عمل باعث تولید اصطکاک بین لنت و دیسک شده و آنها را از حرکت باز می دارد.(یا حرکت آنها را کند می کند.)

 

با توجه به اینکه سطح مقطع سیلندر چرخها چند برابر سطح مقطع سیلندر اصلی ترمز است ، باز هم نیروی وارده به لنت چند برابر می شود. در اکثر خودروها ترمزهای چرخهای عقب بجای دیسکی کاسه ای هستند.بدین صورت که لنتها درون کاسه ای (درام) قرار گرفته اند و با نیروی ترمز لنت به بدنه کاسه می چسبد و تولید اصطکاک می کند.

 

ترمز های دیسکی بسیار قویتر از ترمزهای کاسه ای هستند و ترمزهای کاسه ای قیمت تمام شده کمتری دارند. چون چرخهای عقب ، بیشتر اوقات نیروی ترمز کمتری لازم دارند، نیازی نیست که حتما دیسکی باشند.هر چند در خودروهای گران قیمت ، هر چهار چرخ دیسکی هستند.

.

.

توجه داشته باشید که بعد از پرداخت ، لینک دانلود برای شما فعال خواهد شد.

لینک خرید طرح توجیهی احداث کارخانه تولید لنت ترمز به قیمت ۱۵۰۰ تومان

برای خرید مقاله روی عکس زیر کلیک کنید

.

.

اکتبر 12th, 2014 | دسته : طرح تولیدی |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر