آشنایی با تفاوت DVR و NVR در دوربین های مدار بسته

از مقالات آموزشی ای که در زمینه دوربین های مدار بسته و امنیت امروز برای شما آماده کرده ایم شامل تفاوت بین دستگاه DVR و NVR می باشد که از دستگاه DVR  برای ضبط فیلم های گرفته شده توسط دوربین های مدار بسته به کار می رود همچنین از NVR هم به عنوان ضبط کننده دوربین های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد با این تفاوت که دستگاه های NVR در دوربین های تحت شبکه کاربرد دارند که امکانات بیشتری نسبت به DVR ها دارند. همچنین قیمت NVR ها به مراتب بیشتر از DVR می باشد.

آشنایی با دستگاه NVR

آشنایی با دستگاه NVR

.

کلمه NVR مخفف Network Video Recorder (یا ضبط کننده ویدئویی شبکه) است. این نام معمولا در مقابل DVR که مخفف Digital Video Recorder (یا ضبط کننده ویدئویی دیجیتال) است به کار برده میشود. تفاوت نام این دو دستگاه تا حدود زیادی می تواند نشان دهنده تفاوت آنها باشد.

اقلب اولین تفاوتی که توجه مشتری را جلب میکند تفاوت چشمگیر قیمت این دو دستگاه است.

قیمت دستگاه NVR به مراتب بیشتر از DVRاست. که این مسئله به دلیل کاربرد تخصصی ترِ NVR است.

به بیان کلی تجهیزات شبکه در زمینه مداربسته قیمت بیشتری از تجهیزات آنالوگ دارند و NVR هم از همین قانون پیروی می کند.  NVR در واقع هم نقش ضبط کننده و هم پخش کننده را برای دوربین های IP بر عهده دارد.

همانطور که می دانید DVR امکان اتصال دوربین های شبکه به طور مستقیم را ندارد و در صورت نیاز میبایست از مبدل های شبکه به آنالوگ استفاده کنید که البته تاثیر مخربی بر کیفیت تصاویر می گذارند .
از سوی دیگر  DVR ها دارای محدودیت کیفیت تصاویر هم هستند و چنانچه کیفیت دوربین شما خیلی بالا باشد نمی توانید از DVR برای نمایش یا ضبط آن استفاده کنید.

به طور کلی وقتی که از دوربین شبکه استفاده می کنید استفاده از NVR حتما توصیه می شود.

یکی دیگر از ویژگی های خوب NVR امکان قرار دادن بیش از یک NVR در طول شبکه است. شما می توانید در هر جایی از شبکه با توجه به نیاز با نصب یک NVR تصاویر را دریافت کنید. در صورت وجود دوربین های آنالوگ می توانید از مبدل های آنالوگ به شبکه که برای همین منظور ساخته شده اند استفاده کرده و دوربین ها را به شبکه متصل کنید.

.

.

گرداوری توسط اسکای داک

شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۳ | دسته : دوربین مدار بسته |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !