آموزش نکات مهم در نصب دوربین های مداربسته

نصب دوربین های مداربسته همانند سایر مشاغل و حرفه ها نیاز به تجربه و کار عملی دارد به طوری که افراد پرتجربه در این زمینه می توانند بهترین امنیت و کارایی درست سیستم دوربین های مدار بسته را برای شما به ارمغان بیاورند. اما افرادی که به صورت نیمه حرفه ای و مبتدی می خواهند به این کار بپردازند می توانند با استفاده از تجربیات افراد حرفه ای سطح دانسته های خود را بالا ببرند و به جمع افراد موفق در زمینه نصب دوربین های مدار بسته و سیستم های امنیتی بپیوندند.

بنابراین در این پست قصد داریم از مهمترین نکاتی که در نصب دوربین های مدار بسته باید به آنها توجه کنیم در ادامه ی این پست برای شما گرداوری شده است.

آموزش نکاتی که در نصب دوربین مدار بسته باید به آن توجه کرد

آموزش نکاتی که در نصب دوربین مدار بسته باید به آن توجه کرد

 

.

برای انجام کار باید یک نقشه یا پلان از سیستم داشته باشیم . در پلان بایستی محل نصب دوربین های مدار بسته را مشخص کرد . در نظر داشته باشید که نصب دوربین مدار بسته در محیط های کم نور و تاریک توصیه نمی شود ولی اگر نصب دوربین مدار بسته در در محیط تاریک و کم نور الزامی بود می توانید از دوربین مدار بسته دید در شب استفاده کنید البته تصویری که به شما می دهد به صورت سیاه سفید است .

.

نکته دیگری که بایستی در نظر داشته باشید این است که دوربین مدار بسته نباید مستقیم رو به خورشید باشد همچنین لامپ های پر نور .

مهمترین قسمت نصب دوربین مدار بسته انتخاب کردن محل نصب دوربین می باشد . به غیر از نور محیط شما باید فاصله طولی شی یا محیط مورد فیلم برداری را نیز در نظر داشته باشید .

.

برای خرید لنز دوربین مدار بسته روشنایی محیط و فاصله شی تا دوربین از اهمیت ویژه ای برخوردار است . به عنوان مثال برای یک محیط 50 متری بک لنز 3.6 بسیار مناسب است .

فاصله کانونی لنز با بیشتر شدن فاصله طولی شی از دوربین مدار بسته نیز بیشتر می شود . خرید یک لنز مناسب برای دوربین مدار بسته نیاز به یک فرد با تجربه دارد که با توجه به نور محیط و فاصله شی تا دوربین بهترین انتخاب را داشته باشد .

.

البته شما می توانید از دوربین مدار بسته ای که دارای لنز فوکوس است استفاده کنید منتها این نکته لازم به ذکر است که محدوده فوکوس این نوع لنز ها محدود است .

.
شما باید نقاط و مکان های مهم را مشخص کنید تا بتوانید تعداد دوربین های مدار بسته را به نیاز واقعی تعیین کنید و از هزینه های اضافی برای نصب و خرید دوربین مدار بسته بیشتر بکاهید .
در زمان نصب دوربین مدار بسته بهتر است طوری دوربین ها نصب شوند که هر دستگاه به صورت جداگانه محیطی را کاملا پوشش دهد یا اصطلاحا همپوشانی نداشته باشند البته اگر حفظ امنیت دوربین مدار بسته نصب شده نیز مد نظر باشد باید عکس این موضوع عمل کنید یعنی باید دوربین ها همپوشانی داشته باشند و هر دوربین مداربسته در دید و تصویر دوربین مدار بسته دیگر قرار گیرد نکته مهم دیگر در انتخاب محل دوربین مدار بسته امکان کابل کشی استاندارد در محل نصب دوربین مدار بسته است .

.

مقالات آموزشی مرتبط با دوربین مدار بسته :

.

آموزش انتخاب کیفیت مناسب برای دوربین مدار بسته

آموزش انتخاب DVR مناسب برای دوربین مداربسته

آموزش دوربین مدار بسته تحت شبکه

.

 

گرداوری توسط اسکای داک

آگوست 31st, 2014 | دسته : دوربین مدار بسته |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر