آموزش انتخاب سیستم عامل مناسب برای مانیتورینگ دوربین ها

امروز در این پست آموزشی که براتون آماده کردیم دو سیستم عامل مهمی که در مانیتورینگ سامانه‌های مدیریت تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد ویندوز سون و ویندوز سرور 2008 می باشد که هر کدام از این سیتم عامل ها مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه شما را با این دو سیستم عامل بیشتر آشنا خواهیم کرد تا سیستم عامل مورد نیاز خود را بتوانید انتخاب کنید.

آموزش انتخاب سیستم عامل مناسب برای سامانه های مدیریت ویدئویی

آموزش انتخاب سیستم عامل مناسب برای سامانه های مدیریت ویدئویی

 

چقدر مهم است که نسخه سرور یک سیستم عامل را انتخاب کنیم؟ در حالی که همه توسعه دهندگان عمده سیستم های مدیریت تصاویر ویدئویی قابلیت استفاده از سیستم عامل ویندوز7 را دارند، تعداد زیادی از موسسات و بنگاه های اقتصادی فعال در زمینه سرور های تصاویر ویدئویی از سیستم های عامل 2008 R2‌ استفاده می کنند.

آیا نسخه های مختلف بر عملکرد سیستم تاثیر می گذارند؟

در این یادداشت ما به مقایسه دو نسخه ویندوز‌7 و سیستم عامل 2008 R2 و تشریح تاثیرات ناشی از اختلاف این دو نسخه بر سرورهای مدیریت تصاویر ویدئویی می پردازیم.

هم چنین بازخورد شرکت های فعال در زمینه سیستم های مدیریت تصاویر ویدئویی و گزینه پیشنهادی آن ها را نیز بررسی می کنیم.

تفاوت های کلیدی

 

ویندوز‌7 و سیستم عامل 2008 R2 دارای هسته و شالوده یکسانی هستند. هم چنین دارای پروتکل نصب نرم افزاری یکسان و واسط‌های گرافیکی کاربر یکسانی هستند. حتی بر اساس گزارش شرکت مایکروسافت تفاوت های عملکردی و پایداری آن ها نیز تنها تفاوت های اسمی بوده و چندان واقعی نیستند.

اگرچه نگاهی عمیق تر به هر دو سیستم، تفاوت هایی را آشکار می کند که بر سیستم های مدیریت تصاویر ویدئویی تاثیر خواهند گذاشت.

.
معماری 32 و یا 64 بیتی: ویندوز7 قادر است با هر دو حالت 32 و 64 بیتی نصب شود در حالی‌ که سیستم عامل 2008 R2 تنها قابلیت نصب در حالت 64 بیتی را دارد (‌با این وجود نرم افزارهای قدیمی تر مبتنی بر سیستم های 32 بیتی نیز بر روی آن اجرا می شوند). این تفاوت ممکن است مانع از کاربرد سخت افزارهای قدیمی تر در نسخه سرور سیستم های عامل شود.

.
حداکثر مرکز پردازش داده های حقیقی: باید مراقب باشید که این مساله را با تعداد هسته ها اشتباه نگیرید. ویندوز7 قادر به استفاده از 2 مرکز پردازش داده های حقیقی بوده و سیستم عامل 2008 R2 قادر به استفاده از 8 مرکز پردازش داده های حقیقی است. اکثریت سیستم های نظارتی به بیش از 2 مرکز پردازش داده حقیقی نیاز نخواهند داشت. اگرچه برای کار کردن با صدها دوربین مگاپیکسلی ممکن است به قدرت پردازش داده بیشتری نیاز شود. در این شرایط چنانچه سرور نهایی به 3 و یا بیش از 3 مرکز پردازش داده نیاز پیدا کند ممکن است‌ نیازمند استفاده از نسخه سرور سیستم عامل باشیم.

.

اتصالات لازم برای به اشتراک گذاری اطلاعات ورودی: ویندوز7 قادر به پشتیبانی 10 اتصال هم‌زمان است، در حالی‌که سیستم عامل 2008 R2 تعداد نامحدود اتصالات هم‌زمان را پشتیبانی می کند. بر اساس نرم افزار مدیریت تصاویر ویدئویی به کار رفته، ممکن است تعداد کاربران هم‌زمان، که از پایگاه داده ها استفاده می کنند، محدود شود.

.

شیوه مدیریت میزان برق مصرفی: ویندوز7 به صورت پیش فرض دارای تنظیمات ذخیره انرژی است. بنابراین برای حصول اطمینان از این که عملیات ضبط تصاویر به صورت دائم و بدون وقفه قابل انجام است باید این تنظیمات را غیرفعال نمود. سیستم عامل 2008 R2 به صورت پیش فرض این تنظیمات را ندارد.

.

پشتیبانی راه اندازهای تصاویر ویدئویی : در بسیاری از موارد کارت های گرافیکی، راه اندازهای (درایورهای) مربوط به نسخه سرور سیستم عامل را به همراه خود ندارند زیرا کاربرد سرورها اغلب برای‌ نیازهای قوی گرافیکی و تصویری‌ نیست‌.

.

هزینه: مجوز فروش جزئی نسخه حرفه ایی ویندوز7 قیمتی بین 150 تا 300 دلار دارد در حالی که هزینه خرید نسخه استاندارد سیستم عامل 2008 R2 مبلغی مابین 500 تا 900 دلار است.

.

کدام گزینه بهترین انتخاب است؟

.

مساله ابعاد و اندازه سیستم ها:

برای سیستم های با تعداد دوربین کمتر تفاوت های ناشی از کاربرد نسخه-های مختلف قابل چشم پوشی است. سیستم های کوچک تر ممکن است نیازمند یک سرور ثبت اطلاعات چند کابردی باشند که قابلیت نمایش کاربران را نیز داشته باشد و از آنجایی که سیستم های ویندوز7 راه-اندازهای تصاویر ویدئویی گسترش یافته را پشتیبانی می کنند بهتر است از نسخه ویندوز7 استفاده کرد.

محدودیت های دیگر از قبیل تعداد درایوهای موضعی (‌به درایوهای موجود در کامپیوتر و عموماً درایو‌ C اطلاق می شود) مورد نیاز می توانند، بر اساس سایز سرور، در انتخاب سیستم عملکردی تاثیر بگذارند.

.

انتخاب پیش فرض:

بسیار جالب است که زمانی که یک سرور از شرکت هایی مانند دل و یا اچ پی سفارش می دهید، ویندوز7 یک سیستم عامل از پیش نصب شده نیست. این مساله نظریه استفاده پیش-فرض از سیستم های 2008 R2 را تقویت می کند زیرا “همیشه این‌طور بوده است” و سیستم عامل‌‌ 2008 R2 سیستم عاملی است که همیشه به صورت جهانی توسط دپارتمان های فناوری اطلاعات مورد استفاده قرار گرفته است.

.
بازخورد سیستم های مدیریت تصاویر ویدئویی: ما از چند سازنده سیستم های مدیریت تصاویر ویدئویی خواستیم که پاسخ خود را به سوال “‌سیستم عامل 2008 R2 یا سرور ویندوز7 ؟” بیان نمایند. ما در ادامه بخش هایی از پاسخ آنها را به این پرسش مطرح می کنیم.

.
• برای سیستم های مدیریت تصاویر ویدئویی ما هیچ برتری در استفاده از سیستم عامل 2008 R2 نسبت به سرور ویندوز7 وجود ندارد.

.
• اکثریت دپارتمان های فناوری اطلاعات ترجیح می دهند که از سیستم عامل 2008 R2 استفاده کنند زیرا این سرور در زمینه نصب و امنیت برتری هایی نسبت به ویندوز7 دارد. این چیزی است که آنها می دانند و به راحتی به آن رسیدگی می کنند.

.
• در کاربردهای وسیع تر با بیش از صدها هزار دوربین، سیستم عامل 2008 R2 قادر به بررسی منابع و اطلاعات بیشتری بوده، امنیت Active Directory (فناوری تعیین مدیریت منابع در سیستم عامل سرور) را فراهم نموده و عموماً درنصب های مجازی از اولویت بیشتری برخوردار است.

.
• با توجه به مدیریت سیستم های عامل، استفاده از سیستم عامل 2008 R2 بر روی دامنه دارای مزایایی از قبیل ساده سازی مدیریت و فراهم آوردن امنیت بیشتر می باشد. با این وجود سیستم عامل ویندوز7 نیز در این زمینه نسبتاً خوب عمل می کند.

.

• در حالت کلی چنانچه شما از یک سیستم عامل دسک‌تاپ برای سرور سیستم مدیریت تصاویر ویدئویی استفاده می کنید، خواه بر روی یک کامپیوتر ایستاده و یا باقابلیت نصب در رک‌ ، نباید برای کاربردهای دیگر به کار گرفته شود. این یک بخش مهم از سیستم امنیتی شما است و نباید برای کاربردهایی مانند گشت و گذارهای اینترنتی و یا استفاده از یو‌توب مورد استفاده قرار بگیرد.

.
اطمینان حاصل کنید که از سازنده سیستم مدیریت تصاویر ویدئویی خود در مورد محدودیت ها و اولویت های سیستم های عامل سوال نمایید.

.

گزینه های سیستم عامل ویندوز

.

یک گزینه این است که از نسخه سرور پایه ای سیستم عامل ویندوز استفاده کنیم، که بسیار ارزان تر از سرورهای 2008 R2 بوده، و از نظر قیمتی نیز مشابه نسخه حرفه ای سیستم عامل ویندوز7 است.

این سیستم برخی از نقش های سرور را که احتمال کاربرد آن ها در سیستم های مدیریت تصاویر ویدئویی اندک است غیرفعال می نماید. در این زمینه می توانید به بررسی و مقایسه دو نسخه استاندارد و نسخه پایه ایی بپردازید. قابل توجه ترین محدودیت برای نسخه های پایه ای عدم قابلیت در به کارگیری سیستم های “هایپر وی” ، که سیستم های مجازی سازی شرکت مایکروسافت هستند، می باشد.
به عنوان مثال پیکربندی آی‌پی برای نرم افزارهای مربوط به سیستم مدیریت تصاویر ویدئویی نیازمند نسخه سرور سیستم عامل هستند. آن ها نسخه وب ویندوزهای‌2008 R2 را نیز پشتیبانی می کنند که مزایای استفاده از یک سیستم عامل را، با هزینه کمتری نسبت به نسخه استاندارد این ویندوزها، فراهم می آورد.

.

نتیجه گیری

.

اگرچه در ارزیابی استفاده از سیستم عامل معمولی‌ در مقابل سیستم عامل‌های‌ سرور همیشه مقایسه هایی بین گزینه های مختلف وجود دارد، اما اختلاف های عملکردی بسیار جزئی بوده و مقایسه ها بیشتر حول محور مسائل مدیریتی سیستم ها است.

مطابق با گزارش کاربران ما در گروه لینکد این آن ها تا تعداد بیش از 50 دوربین را بدون بروز مشکل استفاده کرده اند.
زمانی که یک سرور مدیریت تصاویر ویدئویی به منظور استفاده در یک مجموعه کامپیوتری‌، که توسط دپارتمان فناوری اطلاعات به کار گرفته می شود، طراحی می شود استفاده از نسخه سرور سیستم عامل به حفظ ویژگی قابل مدیریت بودن و یکنواختی سیستم کمک خواهد کرد.

اگرچه برای محیط‌های غیررسمی و محیط‌هایی که تنها از یک سیستم نظارتی استفاده می شود سیستم عامل ویندوز7 نیز قادر است در قبال هزینه کمتر نتیجه مشابه را فراهم نماید.

.

.

گرداوری توسط اسکای داک

 

 

آگوست 27th, 2014 | دسته : دوربین مدار بسته |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر