آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی اینترنت

امروز هم طبق روال روز های پیش قصد داریم در این پست آموزشی روش انتقال تصویر دوربین مدار بسته به روی اینترنت رو به طور کامل و قدم به قدم آموزش بدیم. شاید ابتدا برای افرادی سوال باشه که چه نیازی هست که تصویر رو به روی اینترنت انتقال بدیم ؟ در پاسخ این افراد باید بگیم فکر کنید برای مدتی به مسافرت رفته اید و می خواهید در سفر خونه یا شرکت خودتون رو مانیتور کنید حالا کافیه تصویر دوربین مدار بسته رو روی اینترنت قرار بدید تا با یک اشاره کوچک شرکت و خونتون رو از همه جای دنیا مانیتور کنید.

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی اینترنت

آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی اینترنت

 

و حتی از این روش می توانید برای کنترل 24 ساعته کارمندان شرکت خود استفاده کنید و از همه جای دنیا به اونها دسترسی داشته باشین.

و حتی می تونید از این روش برای مراقبت از بچه تون که توی خونه تنها هست و شما سر کار هستید استفاده کنید.

حتی برای این مورد می توان هزاران استفاده مفید دیگر اشاره نمود که ما برای کوتاه شدن آموزش از این قسمت رد می شیم.

.

برای نمایش تصاویر یا از کارت DVR استفاده می شود و یا از دستگاه DVR ، در صورتی که از کارت DVR جهت مشاهده تصاویر استفاده شود، انتقال تصویر راحت بوده و در کمترین زمان ممکن صورت می پذیرد، ولی در زمانی از دستگاه DVR جهت نمایش تصاویر استفاده می شود و همچنین جهت ارسال و انتقال تصویر دوربین مداربسته، مایل به حذف کامپیوتر می باشم، کار کمی متفاوت خواهد شد، لذا در این آموزش روش انتقال تصاویر دوربین مداربسته توسط دستگاه DVR و همچنین یک عدد مودم ADSL آموزش داده خواهد شد:

.

برای اجرایی کردن انتقال تصویر دوربین مداربسته، شما نیاز به یک خط اینترنت ADSL با سرعت مناسب برای انتقال هر چند تعداد تصویر می باشید. و همچنین جهت معتبر بودن این انتقال و دسترسی سریع به تصاویر، نیاز به یک شناسه معتبر که همان IP Valid می باشد، که به تازگی شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت این امکان رو فراهم کرده اند . به طور مثال مخابرات هر IP Valid رو ماهانه به قیمت 2000 تومان می فروشه که می تونید تهیه کنید .

.

آموزش انتقال تصویر بر روی موبایل و اینترنت

آموزش انتقال تصویر بر روی موبایل و اینترنت

روش تنظیم دستگاه:

همانند روش تعریف شده برای ارتباط دستگاه DVR و کامپیوتر ، همان مراحل را باید برای تنظیم دستگاه انجام دهید. یعنی باید IP دستگاه را تعیین کنید.

.

روش تنظیم مودم ADSL :

پس از تنظیم IP دستگاه که ما به طور پیش فرض 192.168.1.1 در نظر می گیریم، در این مرحله باید ADSL را جهت ارتباط با دستگاه و دریافت و ارسال اطلاعات آن بر روی اینترنت، تنظیم کنیم.

مودم ADSL را با کابل شبکه یا کابل USB به کامپیوتر وصل کرده (ارتباط مودم باید از دستگاه قطع شده باشد) و سپس IP مودم ADSL را در صفحه اینترنت اکسپلور وارد نماییم تا صفحه تنظیمات مودم نمایان گردد.

پس از ورود به تنظیمات مودم، به دنبال گزینه ای به نام NAT می گردیم. در زیر مجموعه این گزینه، پس از کلیک، چند گزینه دیده می شود که یکی از آنها DMZ می باشد، بعد از کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای ظاهر می شود که یک کادر خالی برای وارد نمودنIP را دارا می باشد.

مهمترین مرحله آموزش ، این بخش می باشد. در این مرحله، شما باید IP دستگاه DVR  را که به طور پیش فرض 192.168.1.1 می باشد را در این کارد وارد نموده و پس ازsave نمودن از تنظیمات مودم خارج شوید.

وظیفه این بخش و یا DMZ اینست که کلیه اطلاعات با IP تعریف شده در کادر DMZ که برابر 192.168.1.1 قرار داده شده است به IP Valid تعیین شده که قبلا از طریق سرویس دهنده اینترنت دریافت گردیده ارسال نماید.

یعنی هر شخصی از هر نقطه ای که مایل است، فقط با وارد نمودن IP Valid ( شناسه معتبر) مستقیما به IP تعریف شده در بخش DMZ که همان اطلاعات دستگاه DVR و تصاویر دوربین مداربسته می باشد، ارجاع داده می شود. بدین صورت، تصاویر دوربین مداربسته در اینترنت انتقال داده شده و از طریق آن شما قادر خواهید بود از هر نقطه دلخواه تصاویر خود را به صورت زنده مشاهده نمایید.

.

روش تنظیم مودم ADSL برای انتقال تصویر

مراحل زیر را بترتیب و کامل انجام دهید.

.

VIRTUAL SERVER CONFIGURATION

WEB IP ADDRESS: 192.168.1.1

USER: admin

PASS: admin

ADVANCE SETUP

NAT

VIRTUAL SERVER

ADD:ACTIV

CUSTOMER SERVER : ACTIV

NAME:test

LOCAL IP: 192.168.1.XX

EXTERNAL PORT START: 1

EXTERNAL PORT END: 65535

PROTECOL: UDP

INTERNAL PORT START: 1

INTERNAL PORT END: 65535

APPLY

SAVE

.

آموزش کامل انتقال تصویر روی اینترنت و موبایل:

.

برخی مواقع نیاز داریم که تصاویر دوربین مداربسته خود را از طریق اینترنت نیز داشته باشیم، تا این امکان وجود داشته باشد که در هر نقطه ای از جهان که هستیم ،این امکان وجود داشته باشد که محل مورد نظر خود را کنترل و بر روی آن نظارت داشته باشیم

برای ذخیره تصاویر یا از کارت DVR استفاده می شود و یا از دستگاه DVR ، در صورتی که از کارت DVR جهت مشاهده تصاویر استفاده شود، انتقال تصویر راحت بوده و در کمترین زمان ممکن انجام میگیرد ، ولی اگر زمانی از دستگاه DVR جهت نمایش تصاویر استفاده شد کار کمی متفاوت خواهد بود ، لذا در این آموزش روش انتقال تصاویر دوربین مداربسته توسط دستگاه DVR و همچنین از طریق مودم ADSL آموزش داده خواهد شد:

برای اجرایی کردن انتقال تصویر دوربین مداربسته، شما نیاز به یک خط اینترنت ADSL با سرعت مناسب برای انتقال هر چند تعداد تصویر می باشید. و همچنین جهت معتبر بودن این انتقال و دسترسی سریع به تصاویر، نیاز به یک شناسه معتبر که همان IP public ( به اشتباه برخی انرا ip valid نیز مینامند ) می باشد، دارید.

ابتدا با شرکت سرویس دهنده اینترنت adsl خود تماس بگیرید و تقاضای ست کردن یک ای پی پابلیک روی خط adsl خود نمائید لازم به ذکر است بسته به شرکت خدمات دهنده هزینه ماهیانه ای بین پنج تا ده هزار تومان خواهد داشت.

.

روش تنظیم دستگاه دی وی ار DVR :

.

قبل از هر چیز لازم به ذکر است به علت تنوع زیاد مودم ها و دی وی ار ها منو های ذکر شده نام دقیق نیست بلکه باید شبیه ترین منو به موارد ذکر شده در دی وی ار خود را با موارد ذکر شده تطبیق نمایید

پس از وارد شدن به منوی اصلی و وارد نمودن یوزر پسورد به قسمت تنظیمات شبکه وارد شوید و اگر قسمتی به نام DHCP Server موجود بود آنرا غیر فعال کنید.

حال در قسمتی به نام IP ADRESS آی پی در رنج ای پی شبکه خود را وارد نمایید اگر دستگاه مودم مستقیما به DVR وصل شده ای پی را ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰ قرار دهید به جای عدد ۱۰ هر عدد دیگر بین ۲ تا ۲۵۵ میتوان قرار داد (نکته در موارد نادر رنج ای پی برخی مودمها به صورت زیر میباشد ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱۰ )
خوب حال دیفالت گیتوی (DEFULT GATEWAY) را برابر ای پی مودم قرار میدهیم که به صورت پیش فرض ۱۹٫۱۶۸٫۱٫۱ میباشد (در موارد نادر ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ میباشد)
یکی از تنضیمات مهم دیگر تنظیم DNS SERVER LDFHAN که بهتر است از شرکت سرویس دهنده ADSL تان بپرسید و یا از DNS SERVER شرکت گوگل ۸٫۸٫۸٫۸ استفاده نمایید
خوب تنظیمات DVR تمام شد میریم سراغ مودم.

.

روش تنظیم مودم ADSL:

پس از تنظیم IP دستگاه که ما به طور پیش فرض ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ در نظر میگیریم، در این مرحله باید ADSL را جهت ارتباط با دستگاه و دریافت و ارسال اطلاعات آن بر روی اینترنت ، تنظیم کنیم.

مودم ADSL را با کابل شبکه یا کابل USB به کامپیوتر وصل کرده (ارتباط مودم باید از دستگاه قطع شده باشد) و سپس IP مودم ADSL را در صفحه اینترنت اکسپلور وارد نماییم تا صفحه تنظیمات مودم نمایان گردد ( معمولا یوزر نیم پسورد پیش فرض adminمیباشد )

پس از ورود به تنظیمات مودم، به دنبال گزینه ای به نام NAT میگردیم. در زیر مجموعه این گزینه ، پس از کلیک، چند گزینه دیده می شود که یکی از آنها DMZ می باشد، بعد از کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای ظاهر می شود که یک کادر خالی برای وارد نمودنIP را دارا می باشد.

در این مرحله، شما باید IP دستگاه DVR را که در مثال بالا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰ میباشد را در این کارد وارد نموده و پس از save نومدن از تنظیمات مودم خارج شوید.

وظیفه این بخش و یا DMZ اینست که کلیه درخواستهای ورودی را به ادرس تعریف شده انتقال میدهد و خروجی IP کادر DMZ که برابر ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰ قرار داده شده است را به IP public تعیین شده که قبلا از طریق سرویس دهنده اینترنت دریافت گردیده ارسال مینماید. یعنی هر شخصی از هر نقطه ای که از جهان ، فقط با وارد نمودن IP public ) IP Valid شناسه معتبر) مستقیما به IP تعریف شده در بخش DMZ که همان اطلاعات دستگاه DVR و تصاویر دوربین مداربسته می باشد، ارجاع داده می شود. بدین صورت ، تصاویر دوربین مداربسته در اینترنت انتقال داده شده و از طریق آن شما قادر خواهید بود از هر نقطه دلخواه تصاویر خود را به صورت زنده مشاهده نمایید.
لازم به ذکر است در هیچ یک از مراحل فوق نیاز به وارد نمودن IP public نمیاشد و این ای پی فقط به عنوان ادرس شما در اینترنت میباشد.

.

.

گرداوری توسط اسکای داک

 

آگوست 21st, 2014 | دسته : دوربین مدار بسته |

نظرات دیگران در مورد این مطلب :
رضا :

سلام، بهتر بود چنین مطلب هایی را به صورت pdf قرار دهید اگر pdf دارید به ایمیلم ارسال کنید.

Mahdi Admin :

با سلام

چشم حتما از این به بعد سعی می کنیم پست های جدید رو به صورت پی دی اف هم قرار بدیم.

علی خسروی :

سلام
مفید بود و استفاده کردم.
متشکر

amin :

سلام مودم من هواوی هست برای انتقال تصویر روی موبایل بغیر ار قسمت DMZکه باید آیDVR ذخیره بشه جای دیگه ای نیاز به تنظیم داره یا نه

سیامک :

سلام من یک انتقال تصویر با ای پی ولید دارم مودم d link 🔗 هستش
بعد از فوروارد کردن تو قسمت dmzکدام ای پی رو بنویسم استاتیک یا ای پی دی وی ار؟آگه میشه یه لطفی بکنید آموزش کامل فوروارد کردن مودم d link 🔗 رو و اسم توضیح بدید منتظرم ممنون

مصطفی :

با سلام خدمت مهندس عزیز
من چندین مطلب در مورد انتقال تصویر بروی موبایل خوندم اما بهترین و مفیدترین مطلب ، مطلب شما بود ، همه مطالب ادم و گیج میکردن و در مورد IP Valid توضیح نمیدادن ، فکر میکردم IP Valid رو باید یجا وارد کنم بعد که مطلب رو میخوندم متوجه نمیشدم IP Valid و باید چیکار کنم ، الان دقیقا مفهوم شد که IP Valid یا تصحیح کنم IP Public شناسه من توی اینترنتی که شرکت ارائه دهنده اینترنت ADSL بروی مودم من ست میکنه ، ممنونم و بسیار ممنونم

محسن :

داداااااش ناموسا دمت گرم
اصلا فک نمیکردم این متن بتونه کمکم کنه
اما دو سه تا نکته ریز بود که رعایت نمیکردم،
شما بهش اشاره کردی اونارو انجام دادم ردیف شد..
خدا خیرت بده.
یاعلی.

پیام :

سلام چجوری دوربینم رو با مرور گر مشاهده کنم لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر