آموزش مراحل نصب سیستم های امنیتی و حفاظتی خانگی

در این پستی که امروز قصد داریم بر روی سایت قرار دهیم مربوط به مراحل نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی از قبیل برد های مرکزی سیستم ، آشکارساز های مختلف برای شناسایی عوامل که موجب به خظر افتادن خانه می شوند مانند شکسته شدن شیشه ، باز شدن درب ها و پنجره ها و … به طور کامل آشنا شوید . پس با ما تا انتهای این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

مراحل نصب سیستم های امنیتی و حفاظتی

مراحل نصب سیستم های امنیتی و حفاظتی

 

.

• نصب قسمت و برد مركزي سيستم

قلب و مغز سیستم امنیتی منزل شما کنترل پنل اصلی است. تمام سيگنال هاي چشم های راداری كه در جای جای خانه نصب شده است به این واحد که متصل است ، صفحه اصلي سيستم بايد در كنار منبع انرژي نصب شود و به يك خط تلفن نيز متصل باشد تا بدين طريق بتوانيد سيستم كامل داشته باشيد.

.
• نصب حسگر براي درها

اگر شما با نصب سنسور با زنگ هشدار براي در خانه از باز شدن در توسط درد جلوگيري نمي كنيد بلكه اين سنسور تنها سبب مي شود دزد فرار كند و امكان ادامه سرقت را نداشته باشد. سنسور در صورت فعال بودن در مقابل هر گونه حركت و ضربه اي حساس است. محل قرار گرفتن آن بايد در جايي بدون حركت كه در ديد نيست باشد و از هرگونه آلودگي و كثيف شدن در امان باشد.

.
• نصب حسگر براي پنجره ها

نصب حسگر يا سنسور براي پنجره ها مي تواند امنيت خانه و خطر سرقت از خانه را بيشتر كاهش دهد و محيط را امن تر سازد. قفط فراموش نكنيد كه بايد تمام سيگنال هاي سنسورها كاملا به برد اصلي متصل باشد.

.
• سيستم امنتي در مقابل شكسته شدن شيشه

در جاهايي كه امكان و خطر شكسته شدن شيشه توسط دزد وجود دارد نيز بايد حسگر هاي امنيتي نصب شو تا هنگام شكسته شدن شيشه آژير به صدا در آيد. در خصوص حسگر هاي امنيتي در مقابل شكسته شدن شيشه نيز بايد اطمينان حاصب كنيد كه حسگر كاملا به برد اصلي سيستم متصل شده باشد.

.
• تست كردن سيستم امنيتي پس از نصب

سيستم امنيتي پس از نصب قبل بايد از نظر نحوه عملکرد و ميزان حساسيت تست شود و در صورت نياز ميزان حساسيت آن كنترل و تنظيم شود.

.

آموزش هایی که بهتر است از آنها هم بازدید کنید :

.

آموزش حل مشکل نویز تصویر دوربین مداربسته

آموزش حذف و اضافه ریموت کنترل به سیستم اعلام سرقت

مقاله آشنایی با دوربین های مداربسته CMOS و CCD

.

.

گرداوری توسط اسکای داک

.

آگوست 20th, 2014 | دسته : سیستم های حفاظتی |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر