دانلود مقاله آشنایی با پورت های usb

همواره اتصال یک دستگاه به کامپیوتر و پیکربندی مناسب آن برای استفاده ، یکی از چالش‌های اصلی در رابطه با بخدمت گرفتن تجهیزات جانبی در کامپیوتر بوده است: – چاپگرها به پورت موازی متصل شده و اغلب کامپیوترها دارای یک پورت هستند.

کامپیوترهای جدید دارای یک و یا بیش از یک کانکتور Universal Serial Bus) USB) می باشند. کانکتورهای فوق امکان اتصال تجهیزات جانبی متفاوتی نظیر : چاپگر، اسکنر ، دوربین های وب و … را فراهم می نمایند.سیستم های عامل پورت های USB را حمایت کرده و بدین ترتیب نصب درایور مربوطه بسرعت و بسادگی انجام خواهد یافت .

یو اس بی

یو اس بی

USB چیست؟

همواره اتصال یک دستگاه به کامپیوتر و پیکربندی مناسب آن برای استفاده ، یکی از چالش‌های اصلی در رابطه با بخدمت گرفتن تجهیزات جانبی در کامپیوتر بوده است: – چاپگرها به پورت موازی متصل شده و اغلب کامپیوترها دارای یک پورت هستند . فرض نمائید که دارای یک Zip drive باشیم . درایوهای فوق نیازمند یک اتصال با سرعت بالا با کامپیوتر می‌باشند.

در صورت استفاده از پورت موازی، از لحاظ سرعت خواسته یک Zip Drive تامین نخواهد گردید – مودم ها از پورت های سریال استفاده می‌نمایند. اغلب کامپیوترها دارای دو پورت سریال بوده و در اکثر موارد سرعت مناسبی را دارا نمی‌باشند.

– دستگاههائی که به سرعت بالائی نیاز دارند بهمراه کارت های خود عرضه می‌گردند.این نوع کارت ها می بایست در یکی از اسلات های برد اصلی نصب گردند. متاسفانه تعداد اسلات های موجود محدود بوده و در برخی حالات نصب نرم افزار مربوط به کارت دردسرآفرین نیز است .

هدف USB خاتمه بخشیدن به تمام موارد و مشکلات موجود در زمینه بخدمت گرفتن تجهیزات جانبی در کامپیوتر است .USB یک روش آسان و استاندارد را برای اتصال ۱۲۷ دستگاه به کامپیوتر، فراهم می کند. هر دستگاه می‌تواند شش مگابیت در ثانیه پهنای باند داشته باشد.

برای مطالعه ادامه ی مقاله فایل پیوست را دانلود کنید

 

پسورد : skydoc.ir

    نام فایل : Port-USB(skydoc Ir)
    حجم فایل : 8.0 KiB
    پسورد فایل : skydoc.ir
تیر ۲۱ام, ۱۳۹۲ | دسته : سخت افزار، معماری کامپیوتر |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !