دانلود آموزش طراحی و ساخت دوربین عنکبوتی

امروز در این پست قصد داریم به صورت کامل با دوربین های عنکبوتی آشنا شویم. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل با کاربرد های دوربین های عنکبوتی آشنا شویم که یکی از مهمترین کاربرد های این دوربین استفاده از آن در ورزشگا ها برای فیلم برداری هوایی می باشد که به مراتب حتما در تماشای فوتبال با این تصویر برداری هوایی دیده اید.

آشنایی با دوربین های عنکبوتی

آشنایی با دوربین های عنکبوتی

اسکای کم (به انگلیسی: Skycam) که به آن دوربین عنکبوتی (به انگلیسی: Spidercam) هم می‌گویند یک دوربین فیلمبرداری است که به وسیله کنترل رایانه‌ای، متعادل و معلق می‌شود (نام دوربین عنکبوتی در حقیقت یک نام تجاری بوده و هم اکنون به عنوان نام تجاری ثبت است). این سامانه مشابه استیدی کم بوده با این تفاوت که امکان مانور سه بعدی را در یک فضای باز مانند استادیوم را داراست. اسکای کم توسط سامانه کشش کابلی هدایت می‌شود. سامانه مذکور تصاویر مورد نیاز را از زوایای مختلف برای تماشاگران تأمین می‌کند.

دوربین های عنکبوتی چطور کار می کنند؟

دوربین های عنکبوتی چطور کار می کنند؟

وجه تمايز دوربين عنكبوتي ( اسپايدركم ) با ديگر دوربينها ، مكانيزم جابجا كننده آن مي باشد . در طراحي و ساخت اين مكانيزم از علوم مختلفي استفاده شده است . با بررسي ديناميك مساله به هوشمندي نسبي و دقت و قدرت كشنده آن پي برده مي شود ، بنابراين پس از بررسي اوليه و روشن شدن موضوع ، تلاشها به موازات تمركز بر روي ديناميك مساله ، براي يافتن راهكاري در جهت عملياتي نمودن يك سيستم نيمه هوشمند نيز معطوف گرديد . يك راه قابل دسترس و مطمئن با قابليت مانوردهي بالا ، كنترل الكترونيكي و بهره مندي از ميكروكنترلر ( mcu ) بود . با بررسي بسيار زياد و گردآوري اطلاعات مربوطه در ميان منابع مكتوب ديناميك و منابع محدود لاتين در اينترنت ، روابطي در جهت تحليل ديناميكي حركت دوربين در فضاي سه بعدي استخراج شد . در طي فرايند برنامه نويسي و بررسي ديگرابعاد سيستم ، يك روش ابتكاري نيز استخراج و مورد بررسي بيشتر قرار گرفت ، بهره گيري از اين روش بسياري از نواقص روش اول را تكميل و قابليتهاي سيستم را افزايش مي دهد . البته اين روش تجربي معايبي نيز به همراه دارد . در نهايت اين نوشته با معرفي كلي دو روش ، شروع و با معرفي كامل ساختار الكترونيكي مدل اوليه طراحي شده براي پايان نامه و نحوه برنامه نويسي ، خاتمه مي يابد . در اين نوشته از ارائه اصل کد برنامه هر دو روش خودداري مي گردد .

آشنایی با دوربین عنکبوتی ورزشگاه آزادی

آشنایی با دوربین عنکبوتی ورزشگاه آزادی

 

برای دانلود آموزش طراحی و ساخت دوربین عنکبوتی فایل پیوست را دانلود کنید .

 

 

    نام فایل : Dorbin-ankabooti(skydoc Ir)
    حجم فایل : 3.4 MiB
    تعداد دانلود : 305 بار
    پسورد فایل : skydoc.ir
ژوئن 16th, 2014 | دسته : آموزش ها |

نظرات دیگران در مورد این مطلب :
ebrahim Golidari :

با سلام و احترام
فایل پیوست مشکل دارد.
ممنون میشم درستش کنید


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر