دانلود آموزش طراحی و ساخت دوربین عنکبوتی

امروز در این پست قصد داریم به صورت کامل با دوربین های عنکبوتی آشنا شویم. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل با کاربرد های دوربین های عنکبوتی آشنا شویم که یکی از مهمترین کاربرد های این دوربین استفاده از آن در ورزشگا ها برای فیلم برداری هوایی می باشد که به مراتب حتما در تماشای فوتبال با این تصویر برداری هوایی دیده اید.

آشنایی با دوربین های عنکبوتی

آشنایی با دوربین های عنکبوتی

اسکای کم (به انگلیسی: Skycam) که به آن دوربین عنکبوتی (به انگلیسی: Spidercam) هم می‌گویند یک دوربین فیلمبرداری است که به وسیله کنترل رایانه‌ای، متعادل و معلق می‌شود (نام دوربین عنکبوتی در حقیقت یک نام تجاری بوده و هم اکنون به عنوان نام تجاری ثبت است). این سامانه مشابه استیدی کم بوده با این تفاوت که امکان مانور سه بعدی را در یک فضای باز مانند استادیوم را داراست. اسکای کم توسط سامانه کشش کابلی هدایت می‌شود. سامانه مذکور تصاویر مورد نیاز را از زوایای مختلف برای تماشاگران تأمین می‌کند.

دوربین های عنکبوتی چطور کار می کنند؟

دوربین های عنکبوتی چطور کار می کنند؟

وجه تمایز دوربین عنکبوتی ( اسپایدرکم ) با دیگر دوربینها ، مکانیزم جابجا کننده آن می باشد . در طراحی و ساخت این مکانیزم از علوم مختلفی استفاده شده است . با بررسی دینامیک مساله به هوشمندی نسبی و دقت و قدرت کشنده آن پی برده می شود ، بنابراین پس از بررسی اولیه و روشن شدن موضوع ، تلاشها به موازات تمرکز بر روی دینامیک مساله ، برای یافتن راهکاری در جهت عملیاتی نمودن یک سیستم نیمه هوشمند نیز معطوف گردید . یک راه قابل دسترس و مطمئن با قابلیت مانوردهی بالا ، کنترل الکترونیکی و بهره مندی از میکروکنترلر ( mcu ) بود . با بررسی بسیار زیاد و گردآوری اطلاعات مربوطه در میان منابع مکتوب دینامیک و منابع محدود لاتین در اینترنت ، روابطی در جهت تحلیل دینامیکی حرکت دوربین در فضای سه بعدی استخراج شد . در طی فرایند برنامه نویسی و بررسی دیگرابعاد سیستم ، یک روش ابتکاری نیز استخراج و مورد بررسی بیشتر قرار گرفت ، بهره گیری از این روش بسیاری از نواقص روش اول را تکمیل و قابلیتهای سیستم را افزایش می دهد . البته این روش تجربی معایبی نیز به همراه دارد . در نهایت این نوشته با معرفی کلی دو روش ، شروع و با معرفی کامل ساختار الکترونیکی مدل اولیه طراحی شده برای پایان نامه و نحوه برنامه نویسی ، خاتمه می یابد . در این نوشته از ارائه اصل کد برنامه هر دو روش خودداری می گردد .

آشنایی با دوربین عنکبوتی ورزشگاه آزادی

آشنایی با دوربین عنکبوتی ورزشگاه آزادی

 

برای دانلود آموزش طراحی و ساخت دوربین عنکبوتی فایل پیوست را دانلود کنید .

 

 

    نام فایل : Dorbin-ankabooti(skydoc Ir)
    حجم فایل : 3.4 MiB
    پسورد فایل : skydoc.ir
خرداد ۲۶ام, ۱۳۹۳ | دسته : آموزش ها |

نظرات دیگران در مورد این مطلب :
ebrahim Golidari :

با سلام و احترام
فایل پیوست مشکل دارد.
ممنون میشم درستش کنید


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !