آموزش استفاده صحیح از باطری و شارژر لپ تاپ

بسیاری از کاربران که بعد از خرید لپ تاپ به دنبال یادگیری آن هستند روش استفاده صحیح از باطری و شارژر لپ تاپ می باشد که بسیاری به دنبال این مقاله آموزشی که امروز قصد داریم روی سایت قرار دهیم هستند . این نکات و روش هایی رو که اینجا قرار دادیم حاصل تجربه و مطالعه در مورد باطری و سیستم شارژر لپ تاپ هست که اگر نکته ای به نظرتون جا مونده باشه رو می تونید تو نظرات اعلام کنید تا به این آموزش اضافه کنیم.

آموزش استفاده صحیح از باطری لپ تاپ

آموزش استفاده صحیح از باطری لپ تاپ

 

در ابتدا لازم می دونم این آموزش رو با دسته بندی لپ تاپ ها به دو دسته اصلی شروع کنم که این دو دسته عبارتند از :

۱- سیستم های قدیمی که با زدن آداپتور برقی بدون نگاه کردن به شارژ باقی مانده شروع به شارژ می کنند.

۲- سیستم های نوین که وقتی به برق متصل هستند دیگر از باتری مصرف ندارند و مستقیم از برق مصرف می کنند و باتری هم آرام آرام درحال شارژ شدن است.

 

در نوع اول که تا سال ۲۰۰۸ و حتی ۲۰۰۹ آنها را مشاهده می کردیم حتی در ۱۰۰% بودن شارژ باتری و متصل کردن برق شروع به شارژ آن می کردند و مصرف از باتری بود! اگر سیستم شما هم از این نوع هست ، توصیه می شود در صورت استفاده از برق باتری را که لزومی هم ندارد پر پر باشد (ولی خالی نباشد) از لپ تاپ جدا کرده و در محیطی خشک و خنک نگهداری کنید.

ولی در نوع جدید می توانید در حال کار با باتری به برق متصل باشید و مشکلی برای باتری پیش نمی آید چون آن را مصرف نمی کند و اگر هم باتری به دلایل زمانی تا ۸۹ درصد کم شود باز آرام آرام شروع به شارژ می شود تا خالی نباشد و این امر تا ۹۶ درصد (بستگی به باتری) دارد شارژ شده و شارژ تا این حد متوقف می شود!

حال از کجا بدارنیم باتری ما از کدام نوع هست؟ سیستم قدیمی یا جدید؟ کافی هست باتری را تا ۹۳ الی ۹۴ درصد شارژ کنید و لپ تاپ را از برق بکشید! حال تا ۹۱ الی ۹۰ درصد استفاده کنید و دوباره به برق متصل کنید. اگر در وضعیت باتری (با نگه داشتن ماوس بر روی آیکن باتری پایین کنار ساعت) نوشته شد درحال شارژ هست و این امر تا ۱۰۰% ادامه یافت از نوع سیستم قدیمی هست. ولی اگر با زدن برق نوشت که برق متصل هست ولی شارژ متوقف شده است و تا وقتی شارژ مجدد را شروع می کند که زیر ۹۰% باشد از نوع سیستم جدید می باشد. یا اینکه وقتی ۱۰۰% شد و نوشت که fully charged هست کمی که کار کردید ببینید درصد باتری کم می شه یا نه! اگه کم شد پس نوع جدید هست و واقعا به ۱۰۰% رسید شارژ را تمام کرد! اگه نه و روی ۱۰۰% مانده پس نوع قدیم هست.

گرداوری شده توسط سایت اینترنتی اسکای داک

خرداد ۶ام, ۱۳۹۳ | دسته : سخت افزار |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !