آموزش انتقال شارژ بین سیم کارت های رایتل

همانطور که می دانید انتقال شارژ و اعتبار برای اولین بار توسط ایرانسل رو نمایی شد و بعد از مدتی این ویژگی در سیم کارت های همراه اول فعال شد که با استفاده از این امکان مشترکین می توانستند به سایر مشترکین داخل شبکه اعتبار انتقال دهند . اما با اینکه رایتل اپراتور جدید که پا به عرصه نهاده از این قافله عقب نمانده و این سرویس را برای کاربران خود فعال نموده است.

آموزش انتقال اعتبار در رایتل

آموزش انتقال اعتبار در رایتل

در این پست قصد داریم آموزش انتقال اعتبار بین سیم کارت های رایتل را برای شما آموزش دهیم.

 

سرویس “انتقال اعتبار” به مشترکین اعتباری و دیتای رایتل این امکان را می‌دهد که قسمتی از اعتبار خود را به دیگر مشترکین اعتباری و دیتای رایتل انتقال دهند.

به گزارش روابط عمومی رایتل، سرویس “انتقال اعتبار” به مشترکین اعتباری و دیتای رایتل این را امکان می‌دهد که قسمتی از اعتبار خود را به دیگر مشترکین اعتباری و دیتای رایتل انتقال دهند.
براساس این گزارش برای فعال‌سازی سرویس انتقال اعتبار برای اولین بار، کافی است مشترک کد دستوری # ۱۳۳* را شماره‌گیری کرده و سپس کلید برقراری تماس را کلیک نماید. با این روش سرویس انتقال اعتبار فعال می‌شود، پس از فعال‌سازی، با اولین درخواست از مشترک خواسته می شود که رمز ۴ رقمی خود را انتخاب و سپس از تمامی قابلیت های سرویس “انتقال اعتبار” استفاده کند.
مهلت استفاده از اعتبار منتقل شده برابر است با حداکثر کل مهلت های قابل استفاده از اعتبارهای مختلف، برای مثال اگر گیرنده قبل از دریافت انتقال جدید، اعتباری معادل ۱۰,۰۰۰ ریال با مهلت استفاده تا ۱۰ روز آینده داشته باشد و اعتباری معادل عدد ۲۰ هزار ریال به وی منتقل شود (با مهلت استفاده ۹۰ روز طبق قوانین استفاده از شارژ رایتل)، اعتبار نهایی وی ۱۰+۲۰ هزار ریال با مهلت استفاده ۹۰ روز (حداکثر بین ۱۰ روز و ۹۰ روز) خواهد شد.

بر اساس این گزارش از جلمه ویژگی های این طرح امکان استفاده از اعتبار منتقل شده بلافاصله پس از انتقال، گزارش‌گیری از انتقال‌های صورت گرفته، گزارش‌گیری از اعتبار باقیمانده، غیر فعال‌سازی سرویس است.

همچنین محدوده اعتبار قابل انتقال در هر تراکنش ۱۰ تا ۱۰۰ هزار ریال و حداکثر اعتبار قابل انتقال در روز یک میلیون ریال است.

شایان ذکر است هزینه انتقال اعتبار در هر تراکنش ۵۰۰ ریال است که از اعتبار مشترک انتقال دهنده اعتبار کسر می‌شود، علاوه بر این مشترک پس از انتقال اعتبار (با احتساب هزینه انتقال اعتبار) باید حداقل ۵ هزار ریال اعتبار باقیمانده داشته باشد، این مبلغ از آن جهت که فرستنده قادر به برقراری تماس پس از انتقال اعتبار باشد درنظر گرفته شده است.

گفتنی است با این روش علاوه بر تامین اعتبار مشترکانی که اعتبار خطشان به پایان رسیده است می توان با انتقال اعتباری که زمان انقضای آن نزدیک است، مهلت استفاده آن را تمدید کنید. در این حالت مهلت استفاده جدیدی برای آن در نظر گرفته می‌شود. سرویس انتقال اعتبار در حال حاضر فقط برای مشترکین اعتباری و دیتا ارائه شده است و به زودی برای مشترکین دائمی هم راه اندازی خواهد شد.

 

گرداوری توسط : اسکای داک

اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۳ | دسته : آموزش ها |

نظرات دیگران در مورد این مطلب :
علی :

تشکر ، خیلی کاربردی بود


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !