آموزش قرار دادن قفل تصویری بر روی ویندوز

اگر شما هم از کاربران ویندوز جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۸ یا ویندوز ۸٫۱  باشید می توانید به جای استفاده از پسورد هنگام ورود به ویندوز از الگوی تصویری برای ورود به ویندوز استفاده کنید . به عنوان مثال برای ورود به ویندوز مشخص می کنید که جای مشخصی از عکس را گرفته و به نقطه ای دیگر می کشید.

 

قفل تصویری در ویندوز 8.1

قفل تصویری در ویندوز ۸٫۱

خوب مراحل کار برای فعال کردن این ویژگی جدید مایکروسافت :

سیستم عامل ویندوز ۸ با استفاده از یک حساب کاربری Live یا Microsoft به صورت آنلاین با خدمات اینترنتی مایکروسافت همگام می شود.در واقع هر حساب کاربری ویندوز ۸ م یتواند یک حساب کاربری مایکروسافت باشد.با این تفاسیر امنیت حساب کاربری سیستم عامل ویندوز ۸ به خاطر دسترسی گسترده اهمیت بیشتری پیدا می کند.

در صورتی که به شکل آنلاین و بدون استفاده از خود ویندوز ۸، کلمه عبور کاربری حساب مایکروسافت خود را تغییر دهید، کلمه عبور ویندوز ۸ نیز تغییر خواهد کرد اما اگر در حالت آفلاین قصد ورود به حساب کاربری ویندوز ۸ خود را داشته باشید، باید از آخرین کلمه عبور استفاده شده توسط ویندوز ۸ استفاده نمایید.

یکی از روش های جدید ویندوز ۸ برای ورود به حساب کاربری، استفاده از الگوهای
تصویری است.حتما در تلفن های همراه مشاهده کرده اید که با انجام یک الگوی حرکتی موسوم به Pattern Lock می توان گوشی را قفل یا باز کرد. امکان تقریبا مشابهی در ویندوز ۸ نیز گنجانده شده است، با این تفاوت که این بار دیگر صفحه با استفاده از ۹ یا ۱۶ نقطه خاص، علامت گذاری نشده است.

الگوی تصویری ویندوز ۸ شامل یک تصویر کامل است و کاربر می تواند الگوهای مورد علاقه خود را مانند راست کلیک، چپ کلیک، حرکت خطی یا منحنی وار، استفاده از دکمه های ترکیبی و امکانات دیگر در آن بگنجاند و از این منظر باید گفت که Pattern Lock در ویندوز ۸ ایمن تر از همین روش در آندروید یا دیگر دستگاه ها است.

برای ایجاد یک الگوی تصویری برای ورود به ویندوز ۸، عبارت Create or Change Picture Password را در منوی Start وارد کنید.

با ورود این عبارت و فشردن کلید Enter وارد محیط User خواهید شد. در این قسمت می توانید امکان قفل الگوی تصویر را فعال کنید.در کنار روش ورود تصویری می توان به طور همزمان از کلمه عبور معمولی و یا PIN نیز استفاده نمود.

گرداوری توسط : اسکای داک

اردیبهشت ۱۰ام, ۱۳۹۳ | دسته : سیستم عامل |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !