آموزش قرار دادن فایل ویدئویی برای تصویر زمینه ویندوز

آیا تا به حال شده بخواهید یک فایل ویدئویی را برای بک گراند یا همان تصویر زمینه ویندوز خود قرار دهید؟ امروز قصد داریم در این پست روش و یا ترفندی را به شما یاد دهیم که بتوانید از فایل های ویدئویی خودتان به عنوان تصویر زمینه ویندوز خود استفاده کنید.

آموزش قراردادن ویدئو در والپیپر ویندوز

آموزش قراردادن ویدئو در والپیپر ویندوز

قبل از شروع کار قابل ذکر است این روش روی ویندوز 7 تست شده است.

 

  مراحل کار :

در قدم اول نيازمند يک ابزار جانبي به نام Windows DreamScene هستيم.


نصب Windows DreamScene بر روي دو نوع ويندوز 7، 32 و 64 بيتي متفاوت است.


ابتدا بايد مطمئن شويد ويندوزي که از آن استفاده مي‏کنيد 32 بيتي است يا 64 بيتي؛ براي پي بردن به اين موضوع، بر روي Computer در منوي Start راست کليک کنيد و Properties را انتخاب نماييد. در پنجره ظاهر شده در قسمت System type نوع ويندوز درج شده است.

براي نصب DreamScene در نسخه 32 بيتي:


پس از آن دانلود فايل DreamScene_Win7_x32.zip، آن را از حالت فشرده خارج کنيد.


سپس فايل به نام Windows7-DreamScene-Enable.exe را با دو بار کليک اجرا نماييد.


پس از مشاهده پنجره سياه رنگ، کليدي را به دلخواه فشار دهيد تا نصب DreamScene آغاز شود.


مشاهده پيغام Windows 7 DreamScene installed without error به منزله نصب موفقيت‏آميز آن است. کليدي را فشار دهيد تا پنجره بسته شود.


دقت کنيد در طول نصب، يک بار فايل explorer.exe به طور اتوماتيک بسته و اجرا مي‏شود (اين موضوع با محو شدن نوار تسک‏بار و بازگشت آن پس از چند لحظه مشخص مي‏شود). در صورتي explorer.exe بسته شد، اما اتوماتيک باز نشد (يعني تسک‏بار همچنان ناپديد ماند) کافي است يک بار کليدهاي ترکيبي Ctrl+Alt+Delete را فشار دهيد. در صفحه پديدار شده Start Task Manager را انتخاب کنيد. در پنجره Windows Task Manager از منوي File بر روي New Task کليک کنيد. سپس عبارت explorer.exe را وارد کرده و Enter بزنيد تا تسک‏بار ظاهر شود.

براي نصب DreamScene در نسخه 64 بيتي:


پس از آن دانلود فايل DreamScene_Win7_x64.zip، آن را از حالت فشرده خارج کنيد.


حال فايل DreamScene.dll را در مسير Copy ،C:\Windows\System32 و Paste کنيد.


همچنين فايل DreamScene.dll.mui را در مسير Copy ،C:\Windows\System32\en-US و Paste نماييد.


سپس بر روي فايل Dscene.reg دو بار کليک کنيد و در پيغامي که نمايش داده مي‏شود دکمه Yes را انتخاب نماييد.


اکنون نيازمنديم تا پروسه explorer.exe را يک بار باز و بسته کنيم. بدين منظور کليدهاي ترکيبي Ctrl+Alt+Delete را فشار دهيد. در صفحه پديدار شده Start Task Manager را انتخاب کنيد. سپس در پنجره Windows Task Manager ابتدا به تب Processes برويد و در ليست موجود، explorer.exe را انتخاب کنيد و بر روي دکمه End Process کليک کنيد (دقت کنيد با اين کار بايستي تسک‏بار ويندوز ناپديد شود). پس از اين کار در همان پنجره Task Manager، از منوي File بر روي New Task کليک کنيد. سپس عبارت explorer.exe را وارد کرده و Enter بزنيد تا تسک‏بار ظاهر شود.

پس از نصب موفقيت آميز DreamScene، ديگر کار چنداني باقي نمي‏ماند.


اکنون کافي است بر روي يک فايل ويدئويي با فرمت WMV يا MPEG راست کليک کنيد و در منوي راست کليک بر روي گزينه Set as Desktop Background کليک کنيد.
خواهيد ديد که فايل ويدئويي در پشت‏زمينه دسکتاپ نمايش داده مي‏شود.


همچنين براي کنترل فايل ويدئويي پخش شده در صفحه دسکتاپ، بر روي فضاي خالي از صفحه دسکتاپ راست کليک کنيد و در منوي ظاهر شده گزينه Pause DreamScene را انتخاب کنيد. براي ادامه پخش نيز، گزينه Play DreamScene را انتخاب نماييد.

تنها لازم به ذکر است، در صورتي که پس از انتخاب فايل ويدئويي و نمايش آن ديديد که نوشته‏هاي آيکن شورتکات‏هاي موجود در صفحه مقداري ناواضح شده است، عمل زير را انجام دهيد:
بر روي صفحه دسکتاپ راست کليک کنيد و Personalize را انتخاب نماييد. در پنجره ظاهر شده يکي از Themeهاي موجود را انتخاب کنيد (به عنوان مثال تم پيش‏فرض ويندوز به نام Windows 7). حال مجدد فايل ويدئويي را طبق روشي که در بالا توضيح داده شد به عنوان پشت‏زمينه دسکتاپ انتخاب کنيد.

 

 

گرداوری توسط : اسکای داک

آوریل 19th, 2014 | دسته : سیستم عامل |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر