روشی برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری

یکی از روش هایی که برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری در سیستم های بدون آنتی ویروس قابل اجراست این است که فضای خالی فلش مموری را به صفر برسانیم . اما همانطور که می دانید صفر کردن فضای خالی در فلش مموری کار آسانی نبوده اما ما در ایجا روشی را قصد داریم آموزش دهیم که بتوانید با استفاده از این روش فلش مموری خود را در مقابل ویروس های کامپیوتری حفاطت کنید.

 

روشی برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری

روشی برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری

 

خوب برای اجرای روش فوق کافی است مراحل زیر را طی کنید.

 

۱– ابتدا روی درایو فلش خود راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید.

 

۲– به تب general وارد شوید و عدد مقابل عبارت free space را یاد داشت کنید.

 

۳– حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فایل مصنوعی با حجمی برابر با عدد مشاهده شده در مرحله ۳ ایجاد کرده و آن را در فلش خود کپی کنید. برای انجام این کار می باید از منوی start گزینه run را انتخاب کرده سپس عبارت cmd را در آن وارد کنید تا پنجره command prompt باز شود.

 

۴– حالا باید دستور زیر را تایپ کنید. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ fsutil file createnewf:\iamdummy عدد ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ همان عدد مشاهده شده در مرحله ۳ است و عبارت \: f نیز نام درایو مرتبط با حافظه فلش شما است.

 

۵– پس از انجام موفقیت آمیز مرحله ۴ خواهید دید که چراغ فلش درایو شما شروع به چشمک زدن می کند و فایل مصنوعی۳ iamdummy در آن ایجاد می شود.

 

۶– از حالا حافظه فلش شما در امان است و فضای خالی آن نیز برابر با صفر است. چنانچه قصد دارید خودتان فایلی را روی آن کپی کنید و از میزان فضای آزاد آن استفاده کنید می توانید به راحتی فایل مصنوعی iamdummy را حذف کنید و پس از اتمام عملیات کپی فایل های جدید مجددا یک فایل مصنوعی با توجه به میزان فضای خالی فلش ایجاد کنید.

 

گرداوری توسط : اسکای داک

فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۳ | دسته : امنیت |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !