آموزش تصویری اضافه کردن پوشه و درایو به send to

آیا تا به حال در هنگام کپی فایل از یک درایو به درایو دیگر به این فکر افتاده اید که چند تا پوشه یا درایو به منوی send to اضافه کنید تا لازم نباشد برای یک کپی ساده کلی دردسر بکشید. با استفاده از این روشی که امروز قصد دارم روی سایت قرار بدم می تونید به راحتی پوشه ها و درایو ها مهم خودتون رو به منوی send to اضافه کنید تا به راحتی بتونید فایل ها رو با چند تا کلیک ساده به داخل پوشه یا درایو خودتون کپی کنید.

آموزش اضافه کردن آیتم به منوی SEND TO

آموزش اضافه کردن آیتم به منوی SEND TO

 

۱- وارد Computer شوید. روی نوار آدرس بالای صفحه کلیک کنید تا آدرس به شکل یک متن انتخاب شود (تصویر زیر).

    آموزش اضافه کردن پوشه به منوی send to

آموزش اضافه کردن پوشه به منوی send to

۲- حال به جای آدرس، عبارت shell:sendto را وارد کنید. پنجره‌ای باز می‌شود که شامل گزینه‌های منوی Send to است.
۳- هر پوشه‌ای را که می‌خواهید به این منو اضافه کنید کپی نمایید (یا با دکمه‌های کنترل Ctrl و C ، و یا با انتخاب گزینه Copy از منوی کلیک راست).
۴- در پوشه Send to روی فضای خالی کلیک راست کنید و گزینه Paste shortcut را انتخاب نمایید. از این به بعد، این پوشه جدید هم به منوی Send to اضافه می‌شود و می‌توانید تنها با دو کلیک هر فایل یا پوشه یا… را به این پوشه کپی کنید.
۵- برای زیباتر شدن منوی Send to ، در پوشه این منو عبارت « – Shortcut» را که به انتهای نام میانبرهای جدید اضافه می‌شود، حذف کنید.

 

نتیجه کار چیزی شبیه به تصویر زیر خواهد شد.

آموزش اضافه کردن درایو به منوی send to

آموزش اضافه کردن درایو به منوی send to

با به کارگیری این ترفند دیگر نیازی نیست برای هر بار کپی کردن چندین پوشه مختلف را باز کنید. می‌توانید پوشه‌های پرکاربرد خود را به منوی Send to اضافه کنید و هر بار برای کپی کردن از همین منو استفاده کنید، بدون آن‌که نیازی به باز کردن پوشه مقصد داشته باشید.

 

گردآوری توسط : اسکای داک

فروردین ۲۵ام, ۱۳۹۳ | دسته : سیستم عامل |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !