آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

در این آموزشی که امروز برای کاربران سایت اسکای داک آماده کرده ایم قصد داریم آموزش ساخت لینک برای کانال های تلگرامی را آموزش دهیم تا بتوانید با این لینک دوستان خود را به کانال خود دعوت نمایید و تعداد اعضای کانالتان را افزایش دهید. برای دیدن کامل این آموزش با ما همراه باشید .

آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

.
زمانی که کاربران روی لینک یک کانال خصوصی کلیک می‌کنند، بلافاصله به عنوان ی عضو جدید، به آن کانال خصوصی اضافه می‌شود اما زمانی که کاربران روی لینک یک کانال عمومی کلیک می‌کنند، می‌توانند محتویات کانال عمومی را مشاهده نمایند و برای پیوستن به آن کانال عمومی، باید حتما روی JOIN در پایین صفحه کلیک کنند که بسیاری از اوقات فراموش می‌کنند. به همبن دلیل صاحب یک کانال، آرزو دارد در عین اینکه کانال‌ش عمومی است، اما لینکی شبیه کانال خصوصی هم داشته باشد که بتواند با تبلیغ آن لینک، کاربرانی که روی آن کلیک می‌کنند حتما به کانال اضافه شوند.
.
هر کانال تلگرامی در واقع یک شناسه عددی همیشه‌ثابت هستند. به عبارت دیگر، شما هر زمان که بخواهید می‌توانید کانال را عمومی کنید و هر زمان خواستید، خصوصی کنید، بدون اینکه گروه شما، مطالب یا اعضایش، دستخوش تغییری شوند.
.
لذا راه‌حل به دست آوردن لینک join یک کانال عمومی است است که کانال را خصوصی کنید و سپس لینک join را کپی کرده و دوباره عمومی کنید.
در ادامه راهنمای تصویری این کار را مشاهده می‌کنید:
به صفحه مشخصات کانال رفته و از منوی بالا، گزینه edit را انتخاب نمایید.
.
01 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

01 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

.
همانطور که می‌بینید، در این صفحه، نوشته شده که کانال شما در حال حاضر، عمومی یا public است.
شناسه کانال عمومی خود را پاک کنید و سپس روی علامت تائید مطابق شکل زیر عمل کنید.
.
02 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

02 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

.
بعد از انجام گام قبلی، شما به صفحه مشخصات کانال برمی‌گردید و مشاهده می‌کنید که کانال شما خصوصی (private) شده است. حال روی Members (اعضاء) کلیک کنید.
.
03 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

03 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

.
در صفحه اعضاء، روی لینک Invite via Link کلیک نمایید.
.
04 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

04 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

.
پس از انجام مراحل قبل، شما لینک join کانال‌تان که موقتا آن را خصوصی کرده‌اید را مشاهده می‌کنید. روی گزینه Copy Link کلیک کنید تا این لینک به حافظه دستگاه شما کپی شود.
.
05 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

05 آموزش تصویری ساخت لینک JOIN به کانال های تلگرامی

.
به صفحه مشخصات اصلی کانال خود برگردید (تصویر اول) و گزینه edit را از منوی بالای سمت راست انتخاب کنید و شناسه کانال عمومی خود را (که در گام دوم پاک کرده بودید) مجددا تایپ نمایید. همانطور که می‌بینید، کار بسیار ساده بود. حال کافی است لینکی که در حافظه کپی شده را در کانال یا سایت‌تان درج کنید یا آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید .
.
نکته ۱: توجه کنید که وقتی شما در گام دوم، شناسه عمومی کانال‌تان را حذف کردید، در همان لحظه آن شناسه آزاد می‌شود و هر شخص دیگری می‌تواند آن را تصاحب کند. لذا مراحل فوق را سریع انجام دهید.
.
نکته ۲: همانطور که گفته شد، هر کانال یک شناسه ثابت عددی دارد که همیشه ثابت است. لذا با عمومی/خصوصی کردن کانال، اعضاء و مطالب پیشین کانال همگی محفوظ خواهد ماند.
.
..
گرداوری توسط اسکای داک
.
خرداد ۳ام, ۱۳۹۵ | دسته : اینترنت |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !