آموزش تصویری بکاپ از گوشی اندرویدی روت نشده

همانطور که می دانید در گوشی های اندرویدی برای گرفتن بکاپ از اس ام اس ها تماس ها و شماره تلفن ها و … ما مجبور هستیم گوشی را روت کرده که روت کردن گوشی به سادگی امکان پذیر نبود و دردسر های مربوط به خود را دارد . اما ما در این پست قصد داریم روشی را آموزش دهیم که بدون اینکه لازم باشد گوشی اندرویدی خود را روت کنید از اس ام اس ها ، شماره تلفن ها ، شماره های تماس و حتی امتیازات کسب شده در بازی ها نیز بکاپ بگیرید و آن را به گوشی جدید خود و یا به همان گوشی بعد از یک ریست کلی بازگردانید.

آموزش تصویری و کامل بکاپ از اندروید روت نشده

قابل ذکر است دراین روش علاوه بر بکاپ از اطلاعات مربوط به نرم‌افزارها، پیامک‌ها، گزارش تماس‌های تلفنی می توانید از کلمات پیشنهاد شده در قسمت صفحه کلید نیز بکاپ تهیه کنید.

 

۱- مرحله اول

برای انجام این راهنما نیاز نیست خود را به زحمت انداخته و گوشی را روت نمایید، فقط کافی‌است مراحلی را که ذکر می‌شود یکی پس از دیگری انجام دهید.

آموزش تصویری اندروید

آموزش تصویری اندروید

در اینجا برای گرفتن پشتیبان از اطلاعات نرم‌افزارهای نصب شده و همچنین بانک اطلاعاتی لغات پیشنهادی در قسمت صفحه کلید از نرم افزار Koushik’s Helium استفاده خواهیم کرد. (در قدیم این نرم افزار را به نام Carbon شناخته می‌شد.) پس از دانلود و نصب نرم‌افزار اندرویدی هلیوم از شما درخواست می‌شود تا گوشی اندرویدی خود را از طریق کابل میکرو یو اس بی به کامپیوتر متصل نمایید.

۲- مرحله دوم

پس از اتصال گوشی به کامپیوتر، هلیوم از شما درخواست می‌کند تا قابلیت USB Debugging را از قسمت Developers Option فعال نمایید.

بکاپ از اندروید

بکاپ از اندروید

برای انجام این مورد باید به قسمت setting رفته و گزینه About phone را انتخاب نمایید، در اینجا بر روی Build Number هفت بار با انگشت اشاره نمایید.

۳- مرحله سوم

پس از انجام مراحل مرحله دوم به قسمت Developer Option رفته و گزینه USB Debuggingرا فعال نمایید.

بکاپ از گوشی اندروید

بکاپ از گوشی اندروید

همان طور که در تصویر نمایش داده شده است، با درخواست RSA Key Fingerprint موافقت کنید.

۴- مرحله چهارم

در مرحله بعدی هلیوم از شما درخواست می‌کند تا این نرم‌افزار را بر روی کامپیوتر خود اجرا نمایید. نسخه کامپیوتر نرم‌افزار هلیوم را دانلود کرده و مراحل نصب آنرا انجام دهید.

آموزش بکاپگیری از اندروید روت نشده

آموزش بکاپگیری از اندروید روت نشده

بعد از اتمام نصب، هلیوم را اجرا نمایید. نرم‌افزار گوشی شما را شناسایی خواهد کرد، (اگر این اتفاق صورت نگرفت، کافی است درایور مربوط به گوشی خود را از اینجا دانلود کنید.) سپس می‌توانید از اطلاعات خود به راحتی پشتیبان تهیه کنید.

۵- مرحله پنجم

در اینجا به سادگی قادر خواهید بود تا با انتخاب چک ‌مارک مربوط به نرم‌افزار مورد نظر، از آن پشتیبان تهیه کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید قسمت پیامک‌ها و بانک اطلاعاتی کلمات پیشنهادی مربوط به قسمت صفحه کلید در بالا قرار گرفته اند.

آموزش نرم افزار Helium

گزینه Backup را انتخاب کرده و مسیر فایل پشتیبان مورد نظر را بر روی کامپیوتر خود مشخص نمایید. (امکان ذخیره سازی بر روی فضای ابری نیز وجود دارد اما برای اینکار باید نسخه کامل نرم‌افزار را خریداری کنید.) به همین سادگی از اطلاعات شما پشتیبان گرفته شد!

۶- مرحله ششم

توصیه می‌کنیم که یک نسخه کپی از پشتیبان گرفته شده بر روی هارد کامپیوتر خود نگه دارید، این کار به سادگی با فعال کردن گزینه Pc download در نرم‌افزار هلیوم انجام می‌شود.

آموزش بکاپگیری از اندروید روت نشده

آموزش بکاپگیری از اندروید روت نشده

بکاپ از گوشی اندروید روت نشده

بکاپ از گوشی اندروید روت نشده

با این کار یک آدرس آی پی مشخص اختصاص داده می‌شود و شما می‌توانید از طریق مرورگر کامپیوتر خود در همان شبکه ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید از هلیوم به عنوان مرورگر فایل‌های خود برای آپلود فایل‌های مورد نظر به شبکه‌های ابری به صورت دستی نیز استفاده کنید.

۷- مرحله هفتم

بسیار خب، زمان بازگرداندن تمامی پیامک‌های شما بر روی گوشی جدید فرا رسیده است. به لطف نرم‌افزار کوچک فوق‌العاده‌ای که دانلود کرده‌اید، می‌توانید این‌کار را به سادگی انجام دهید.

بکاپ از گوشی اندرویدی روت نشده

بکاپ از گوشی اندرویدی روت نشده

همان‌طور که در تصویر نمایش داده شده است، برای این کار کافی است تا بر روی چند قسمت مختلف کلیک نمایید. دقت داشته باشید که پشتیبان شما به کدام قسمت منتقل می‌شود، توصیه می‌شود تا نام فایل پشتیبان را نیز تغییر دهید چرا که ممکن است بخواهید یک نسخه کپی از فایل پشتیبان را بر روی کامپیوتر و یا شبکه‌های ابری ذخیره نمایید. بازگرداندن فایل پشتیبان به راحتی نصب مجدد نرم‌افزار بر روی گوشی جدید است، تنها باید مکان فایل ‌Backup.xml خود را مشخص نمایید.

۸- مرحله هشتم

پس از بازگردانی پیامک‌ها، نوبت به بازگردانی تاریخچه تماس‌ها می‌رسد. این کار نیز با یک نرم‌افزار مشابه که در اینجا لینک دانلود آن قرار داده شده است، انجام می‌شود.

بکاپ از گوشی اندروید روت نشده تصویری

بکاپ از گوشی اندروید روت نشده تصویری

مراحل بازگردانی تاریخچه تماس‌ها کاملا مشابه مورد قبلی است، ظاهر و عملکرد هر دو نرم افزار کاملا مشابه یکدیگر می‌باشد. در خاتمه یک‌بار دیگر نیز تاکید می‌کنیم که توجه داشته باشید تا یک نسخه کپی از فایل پشتیبان بر روی کامپیوتر و یا شبکه‌های ابری ذخیره نمایید.

پایان آموزش.

بهمن ۶ام, ۱۳۹۲ | دسته : اندروید |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !