دانلود آموزش تصویری ساخت فیبر مدارچاپی به روش لمینت (لامینت)

در این آموزش که به صورت تصویری و قدم به قدم تهیه شده است قصد داریم شما را با روش تهیه ی فیبر مدار چاپی به روش لامینت را به صورت کامل و قدم به قدم آموزش دهیم . هم چنین در ادامه ی آموزش و بعد از ساخت فیبر مدارچاپی به روش لامینت روش چاپ سبز هم آموزش داده خواهد شد . امید است آموزش تصویری ساخت فیبر مدارچاپی به روش لامینت مورد پسند دوستان قرار بگیره .

دانلود آموزش تصویری ساخت فیبر مدارچاپی به روش لامینت

دانلود آموزش تصویری ساخت فیبر مدارچاپی به روش لامینت

.

امروزه برای ساخت تمامی مدارات الکترونیکی ، از فیبر هایی موسوم به فیبر مدار چاپی استفاده می شود که ارتباط بین قطعات در این مدارات توسط خطوط مسی کشیده شده بر روی فیبر ، صورت می گیرد . برد های مدارچاپی خام از فیبر هایی تشکیل شده اند که بر یک یا دو طرف آن لایه ای از مس با ضخامت بسیار کم متصل شده است .

.

برای ساخت یک مدار چاپی می بایست الگوی مدار را بر روی فیبر مشخص کنیم و سپس به کمک اسید های مخصوص مدار چاپی مانند پر کلرو دوفر ، مس های اضافی را از روی برد از بین ببریم . در آخرین مرحله تنها مسیر های مسی بر روی برد قرار دارد که جای پایه قطعات را  بر طبق مسیر های مدار به یکدیگر  متصل می نماید .

.

قسمت بسیار مهم این کار حفظ مسیر های مسی مدار در هنگام استفاده از اسید برای از بین بردن مس های اضافی است که  این کار به روش های مختلفی انجام می شود و یکی از این روش ها استفاده از ورق های حساس به نور لامینت است .

مقاله پیش رو ، ساخت یک فیبر مدار چاپی را با استفاده از ورق های حساس به نور لامینت آموزش می دهد .

 

منبع : avr64.com

.

    نام فایل : آموزش ساخت فیبر مدار چاپی به روش لمینت
    حجم فایل : 1.4 MiB
    پسورد فایل : skydoc.ir
فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۵ | دسته : مدارات الکترونیک |


افزودن نظر:مهندس +1 یادت نره !