دانلود پایان نامه کارشناسی استفاده از انرژی زمین گرمایی

در پروژه ی استفاده از انرژی زمین گرمایی که درقالب یک پایان نامه آماده دانلود کرده ایم قصد داریم به طور کامل به مبحث انرژی زمین گرمایی و نحوه استفاده از این انرژی در بخش های مختلف و تولید انرژی از آن استفاده می شود بپردازیم . انرژي ژئوترمال به معناي (انرژي زمين گرمايي) يا انرژي با منشا دروني زمين است. اين انرژي، به شکل گرماي محسوس، از بخش دروني زمين است.

دانلود پایان نامه کارشناسی استفاده از انرژی زمین گرمایی

دانلود پایان نامه کارشناسی استفاده از انرژی زمین گرمایی


انرژی زمین گرمایی چیست؟

 

به تعیبری ساده، انرژی حرارتی موجود در زیر پوسته زمین، انرژی زمین‌گرمایی نامیده می‎شود. در حقیقت زمین منبع عظیمی از انرژی حرارتی است که این حرارت به طریقه‎های متفاوتی از جمله فورانهای آتشفشانی، آبهای موجود در سیستمهای زمین‌گرمایی و یا بواسطه خاصـیت رسـانایی (Heat flow) از بخش‌های درونی به سطح زمین هدایت می‎شود.

حرارت زمین از مجموعه‎ای آتشین که بیش از 4 میلیارد سال پیش شکل گرفته و رفته رفته روبه انجماد گذاشته و هم اکنون نیز در حال سرد شدن است، سرچشمه می‎گیرد. هر چه به اعماق زمین نزدیکتر می‌شویم ، حرارت آن افزایش می‎یابد بطوری‌که این حرارت در هسته زمین به بیش از 5000 درجه سانتیگراد می‎رسد.

حرارت به طور مداوم از هسته زمین به خارج آن جریان می‎یابد و به لایه های سنگی در سطوح بالاتر منتقل میگردد. هنگامیکه حرارت و فشار کافی وجود داشته باشد برخی از سنگها ذوب شده و تشکیل مواد مذاب را می‎دهند که بدلیل سبکی آنها نسبت به سنگهای در برگیرنده به آرامی به سمت پوستة زمین حرکت کرده و حرارت را از عمق به سطح منتقل می‎نمایند.

گاهی اوقات مواد مذاب به سطح زمین آمده و بر روی آن جاری می‎شوند که آن را گدازه می‎نامند. لیکن در اکثر موارد، مواد مذاب در زیر پوسته زمین باقی مانده و سبب گرم کردن سنگها و آبهای جوی نفوذی اطراف خود- گاه تا 370 درجه سانتیگراد می‌شود. مقداری از این آبهای زمین‌گرمایی داغ از طریق گسلها و شکافهای زیرزمـین به سطح راه یـافته و به صـورت چشمه‌هــای آب داغ وآبفشانهــا (Geysers) ظاهر می‎شوند.

لیکن بخش اعظم این آبها در داخل شکافها و فضاهای خالی موجود در سنگهای متخلخل پوسته محبوس شده و ذخیره‌ای طبیعی از آب داغ را فراهم می‎آ‎ورد که منبع زمین‌گرمایی یا سیستم زمین‌گرمایی نام دارد.

.

آشنایی با ژئوترمال :

.
ژئوترمال از کلمه ي يوناني “ژئو” به معني زمين، و (ترمال) به معني گرما و گرمايي گرفته شده است. بنابراين، انرژي ژئوترمال به معناي (انرژي زمين گرمايي) يا انرژي با منشا دروني زمين است. اين انرژي، به شکل گرماي محسوس، از بخش دروني زمين است. اين انرژي، به شکل گرماي محسوس، از بخش دروني زمين منشا مي گيرد و اين انرژي در سنگ ها و آب هاي موجود در شکاف ها و منافذ داخل سنگ در پوسته ي زمين وجود دارد.

مشاهدات به عمل آمده از معادن عميق و چاه هاي حفاري شده نشان مي دهد که درجه ي حرارت سنگ ها به طور پيوسته با عمق زمين افزايش مي يابد، هر چند نرخ افزايش درجه ي حرارت ثابت نيست. با اين روند، درجه ي حرارت در قسمت بالايي جبه به مقادير بالايي مي رسد و سنگ ها در اين قسمت به نقطه ي ذوب خود نزديک مي شوند.

.

برای مشاهده فهرست مطالب این پروژه کلیک کنید .

.

موضوع پایان نامه : استفاده از انرژی زمین گرمایی

تعداد صفحات پایانامه : 98 صفحه

قیمت پایانامه : 5100 تومان (ارزانتر از همه جا )

پرداخت آنلاین و تحویل فوری پایانامه استفاده از انرژی زمین گرمایی

فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

برای خرید کلیک کنید.

 

.

فوریه 28th, 2016 | دسته : پایان نامه |


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر