دانلود پایان نامه جايابي بهينه منابع تولید پراکنده بر اساس الگوريتم ژنتيك

در این پایان نامه ای که بر روی سایت اسکای داک قرار داده شده است به طور کامل اقدام به بررسی و همچنین جایابی بهینه تولیدات پراکنده یا همان DG نموده است . منابع تولیدات پراکنده یا همان DG اثرات مختلفي روي شبكه از جمله كاهش تلفات شبكه ، بهبود پروفيل ولتاژ و افزايش قابليت اطمينان شبكه دارد که می توانید در ادمه این پایان نامه را دانلود کنید .

دانلود پایان نامه جايابي بهينه منابع تولید پراکنده بر اساس الگوريتم ژنتيك

دانلود پایان نامه جايابي بهينه منابع تولید پراکنده بر اساس الگوريتم ژنتيك

.

چکیده پایان نامه جايابي بهينه منابع تولید پراکنده بر اساس الگوريتم ژنتيك :

.

نيروگاههاي توليد پراكنده داراي ظرفيت توليدي از چند كيلو وات تا 10 مگاوات هستند كه جهت توليد انرژي الكتريكي در نقاط نزديك به مصرف كنندگان به كار مي روند از انواع آنها مي توان به سلول هاي خورشيدي ، پيل هاي سوختي ، ميكرو توربين ها ، نيروگاههاي بادي و … اشاره كرد .

چنانچه اين نيروگاه ها به شبكه متصل شوند ،اثرات مختلفي روي شبكه از جمله كاهش تلفات شبكه ، بهبود پروفيل ولتاژ و افزايش قابليت اطمينان شبكه خواهند داشت .

عدم جايابي مناسب نيروگاه هاي توليد پراكنده در شبكه باعث افزايش تلفات و بالا رفتن هزينه هاي توليد و انتقال انرژي مي شود بنابراين لازم است با روش هاي بهينه سازي ،جايابي اين نيروگاه ها در شبكه انجام گيرد؛

بدين ترتيب كه تعداد نيروگاههاي توليد پراكنده ،محل نصب و ظرفيت آنها چنان تعيين شود كه بيشترين كاهش تلفات شبكه با در نظر گرفتن قيود مسأله به وجود آيد .

در اين پروژه از روش الگوريتم ژنتيك در بهينه سازي مسأله استفاده شده است .

پس از استخراج فلوچارت اين روش در جايابي بهينه نيروگاه هاي توليد پراكنده ،برنامه هاي كامپيوتري تهيه شده و اين برنامه روي شبكه 45 شين IEEE پياده سازي و اجرا شده است نتايج بدست آمده از چند بار اجراي برنامه ،با يكديگر مقايسه شده و مزايا و معايب آن بيان شده است.

همچنين بدليل اينكه نيروگاههاي توليد پراكنده در شبكه هاي توزيع كاربرد بيشتري دارند مسئله جايابي بهينه اين نيروگاهها براي يك شبكه توزيع واقعي 70 شين نمونه( فيدر قره آغاج شهرستان هشترود) پياده سازي و اجرا شده است.

نتايج بدست آمده بهبود پروفيل ولتاژ و كاهش تلفات در شبكه را نشان مي دهد.

.

.

.

موضوع پایان نامه : جايابي بهينه منابع تولید پراکنده بر اساس الگوريتم ژنتيك

تعداد صفحات پایانامه : 135 صفحه

قیمت پایانامه : 10000 تومان (ارزانتر از همه جا )

پرداخت آنلاین و تحویل فوری پایانامه جايابي بهينه منابع تولید پراکنده بر اساس الگوريتم ژنتيك

فرمت فایل : WORD (قابل ویرایش)

برای خرید کلیک کنید.

 

نوامبر 12th, 2015 | دسته : پایان نامه |

نظرات دیگران در مورد این مطلب :
یونس :

سلام فایل شبیه سازی هم داره؟


افزودن نظر:فروشگاه دی وی دی اسکای داک
مهندس +1 یادت نره !
 آموزش ساخت فرستنده و گیرنده تصویر